Foto: Tak vypadá pražská magistrála, když stojí doprava kvůli havárii potrubí. Podívejte se z výšky

Foto: Tak vypadá pražská magistrála, když stojí doprava kvůli havárii potrubí. Podívejte se z výšky
Kvůli noční havárii vodovodního potrubí byla Sokolská ulice, hlavní tah vedoucí z Václavského náměstí směrem na Nuselský most, u křižovatky s Ječnou uzavřena.
Na vině je prasklé potrubí z roku 1884.
Hlavní dopravní tepna z centra na dálnici D1 v pondělí dopoledne zeje prázdnotou.
Ale několika desítkám lidí neteče voda a musí si chodit do cisterny s botičkou.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 28. 11. 2016 19:01
Pod Sokolskou ulicí v Praze u I. P. Pavlova prasklo v noci potrubí z konce devatenáctého století. Doprava od Václavského náměstí směrem k Nuselskému mostu byla odkloněna, vznikly dlouhé kolony a několika desítkám lidí až do pondělního večera netekla pitná voda. Na konci galerie najdete video zachycující celou situaci.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy