Pražští radní schválili stavební předpisy i bez Stropnického, pošlou je ministerstvu

ČTK ČTK
23. 10. 2015 14:03
Pražští radní na páteční mimořádné schůzce projednali znění dlouho diskutovaných pražských stavebních předpisů. Rada jednala v užším složení po nočním odvolání jejích čtyř členů - Stropnického, Ropkové, Novotné a Haška. Rada zapracovala připomínky ministerstva pro místní rozvoj. K notifikaci by je měla poslat příští týden. V účinnost vejdou příští rok.
Matěj Stropnický
Matěj Stropnický | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Pražští radní na páteční mimořádné schůzce projednali znění dlouho diskutovaných pražských stavebních předpisů. Rada zapracovala připomínky ministerstva pro místní rozvoj.

Předpisy jsou připravené na odeslání k notifikaci do Evropské komise (EK), uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Rada jednala v užším složení po nočním odvolání jejích čtyř členů.

Praha předpisy po kompetenčním sporu mezi primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO) a jejím náměstkem Matějem Stropnickým (SZ/Trojkoalice) předložila k připomínkování ministerstvu pro místní rozvoj (MMR). K notifikaci by je měla poslat příští týden. V účinnost vejdou příští rok. Kvůli předpisům žádaly už dřív ANO a ČSSD odchod Stropnického.

Předpisy, které předložila Krnáčová, schválila městská rada na začátku srpna, do 31. srpna měly radnice, magistrátní odbory či profesní komory čas na vznesení připomínek. Přišlo jich přes 2200.

Stavební předpisy, které jsou prováděcím předpisem ke stavebnímu zákonu, obecně definují požadavky na využívání území a technické požadavky na stavby. Účinnost původních stavebních předpisů v lednu na 15 měsíců pozastavilo ministerstvo. Praha má své stavební předpisy jako jediné město v zemi už více než 100 let.

 

Právě se děje

Další zprávy