Kleslová: Prahu neřídím, to má dělat primátorka a rada

ČTK ČTK
7. 9. 2015 16:34
Za "šedou eminenci" pražského magistrátu označil místopředsedkyni hnutí ANO náměstek primátorky Matěj Stropnický (SZ/Trojkoalice), mezi nímž a ANO společně s ČSSD panují v poslední době napjaté vztahy. Kleslová ale odmítá jakoukoliv odpovědnost za to, co se na magistrátu děje. Podle svých slov je jen odpovědná za dodržování a realizování programu hnutí v Praze. Kleslová je v poslední době také kritizovaná za smlouvu se státní firmou ČEZ, která jí podle médií platí 100 000 korun měsíčně.
Radmila Kleslová.
Radmila Kleslová. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Místopředsedkyně hnutí ANO, jeho pražská předsedkyně a starostka Prahy 10 Radmila Kleslová se ohradila proti tvrzení, že ze zákulisí řídí Prahu.

To má podle ní dělat primátorka Adriana Krnáčová (ANO) a rada hlavního města.

Kleslová je podle svých slov jen odpovědná za dodržování a realizování programu ANO v Praze, uvedla v tiskovém prohlášení.

"Věnuji se především práci pro Prahu 10, kde zastávám post starostky. Ale jako předsedkyně pražské organizace ANO se samozřejmě vyjadřuji k problémům Prahy a jsem zodpovědná za dodržování a realizování programu ANO v Praze," uvedla Kleslová s tím, že odmítá jakoukoliv odpovědnost za to, co se na magistrátu děje.

Šedá eminence

Kleslovou označil v médiích jako "šedou eminenci" pražského magistrátu náměstek primátorky Matěj Stropnický (SZ/Trojkoalice).

Podle Stropnického Kleslová zasahuje i do jednání rady. Starostka Prahy 10 se také účastní jednání špiček pražské koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (KDU-ČSL, STAN a Strana zelených).

Vztahy mezi ANO, ČSSD a Stropnickým jsou už nějakou dobu napjaté.

Náměstek postupně přišel o kompetence v oblasti Pražských stavebních předpisů a možnost řídit Institut plánování a rozvoje Prahy. Obě tyto jeho pravomoci přešly na primátorku.

Trojkoalice požaduje jejich navrácení a trvá na Stropnického setrvání na postu náměstka, ČSSD a ANO naopak chtějí jeho výměnu.

Kritika za ČEZ

Kleslová, která byla dříve členkou ČSSD, se po komunálních volbách loni na podzim stala starostkou Prahy 10.

Její hnutí ANO se přidalo ke koalici ČSSD, SZ a hnutí Nezávislí pro Prahu 10 - Hnutí za lepší desítku bývalého starosty Bohumila Zoufalíka (dříve ODS), které městskou část vedlo v předchozím volebním období.

Kritizovaná je v poslední době za smlouvu se státní firmou ČEZ, která jí podle médií platí 100 000 korun měsíčně.

Kleslová k tomu ČTK řekla, že má její právnická firma s ČEZ už 15 let standardní smlouvu. Ukončit ji má ke konci letošního roku, přestože ministr financí Andrej Babiš ji vyzval k okamžitému ukončení.

Kleslová měla také podle médií být agentkou komunistické Státní bezpečností.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy