Kleslová: Prahu neřídím, to má dělat primátorka a rada

ČTK ČTK
7. 9. 2015 16:34
Za "šedou eminenci" pražského magistrátu označil místopředsedkyni hnutí ANO náměstek primátorky Matěj Stropnický (SZ/Trojkoalice), mezi nímž a ANO společně s ČSSD panují v poslední době napjaté vztahy. Kleslová ale odmítá jakoukoliv odpovědnost za to, co se na magistrátu děje. Podle svých slov je jen odpovědná za dodržování a realizování programu hnutí v Praze. Kleslová je v poslední době také kritizovaná za smlouvu se státní firmou ČEZ, která jí podle médií platí 100 000 korun měsíčně.
Radmila Kleslová.
Radmila Kleslová. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Místopředsedkyně hnutí ANO, jeho pražská předsedkyně a starostka Prahy 10 Radmila Kleslová se ohradila proti tvrzení, že ze zákulisí řídí Prahu.

To má podle ní dělat primátorka Adriana Krnáčová (ANO) a rada hlavního města.

Kleslová je podle svých slov jen odpovědná za dodržování a realizování programu ANO v Praze, uvedla v tiskovém prohlášení.

"Věnuji se především práci pro Prahu 10, kde zastávám post starostky. Ale jako předsedkyně pražské organizace ANO se samozřejmě vyjadřuji k problémům Prahy a jsem zodpovědná za dodržování a realizování programu ANO v Praze," uvedla Kleslová s tím, že odmítá jakoukoliv odpovědnost za to, co se na magistrátu děje.

Šedá eminence

Kleslovou označil v médiích jako "šedou eminenci" pražského magistrátu náměstek primátorky Matěj Stropnický (SZ/Trojkoalice).

Podle Stropnického Kleslová zasahuje i do jednání rady. Starostka Prahy 10 se také účastní jednání špiček pražské koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (KDU-ČSL, STAN a Strana zelených).

Vztahy mezi ANO, ČSSD a Stropnickým jsou už nějakou dobu napjaté.

Náměstek postupně přišel o kompetence v oblasti Pražských stavebních předpisů a možnost řídit Institut plánování a rozvoje Prahy. Obě tyto jeho pravomoci přešly na primátorku.

Trojkoalice požaduje jejich navrácení a trvá na Stropnického setrvání na postu náměstka, ČSSD a ANO naopak chtějí jeho výměnu.

Kritika za ČEZ

Kleslová, která byla dříve členkou ČSSD, se po komunálních volbách loni na podzim stala starostkou Prahy 10.

Její hnutí ANO se přidalo ke koalici ČSSD, SZ a hnutí Nezávislí pro Prahu 10 - Hnutí za lepší desítku bývalého starosty Bohumila Zoufalíka (dříve ODS), které městskou část vedlo v předchozím volebním období.

Kritizovaná je v poslední době za smlouvu se státní firmou ČEZ, která jí podle médií platí 100 000 korun měsíčně.

Kleslová k tomu ČTK řekla, že má její právnická firma s ČEZ už 15 let standardní smlouvu. Ukončit ji má ke konci letošního roku, přestože ministr financí Andrej Babiš ji vyzval k okamžitému ukončení.

Kleslová měla také podle médií být agentkou komunistické Státní bezpečností.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy