Babiš: Krnáčová už komunikuje líp, jsem spokojený

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 9. 2015 17:00
Podle šéfa ANO funguje systém komunikace, kterou si pražská primátorka nastavila s pražskými zastupiteli. Učinila tak po předchozích sporech. Před dvěma týdny Krnáčová nezískala podporu pražského ANO i zastupitelského klubu. Po dalších jednáních se za ni Babiš i celostátní vedení postavili, svůj názor přehodnotila i pražská organizace. Sama Krnáčová tehdy řekla, že musí zlepšit komunikaci jak se zastupiteli ANO, tak s médii.
Krnáčová a Babiš.
Krnáčová a Babiš. | Foto: ČTK

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš ocenil lepší komunikaci mezi pražskými zastupiteli z hnutí ANO a primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO).

Systém komunikace, který si nastavili před dvěma týdny po předchozích sporech, kdy pražské ANO primátorku nepodpořilo, podle něj funguje.

Babiš to řekl při odchodu z odpoledního jednání zastupitelského klubu ANO.

"Jsem spokojený, že komunikují lépe než předtím," řekl Babiš. Podle informací ČTK na úterním jednání opět vyjádřil Krnáčové podporu.

Stropnického chtějí pozvat na jednání

Před dvěma týdny Krnáčová nezískala podporu pražského ANO i zastupitelského klubu. Po dalších jednáních se za ní Babiš i celostátní vedení postavili, svůj názor přehodnotila i pražská organizace.

Sama Krnáčová tehdy řekla, že musí zlepšit komunikaci jak se zastupiteli ANO, tak s médii.

Zastupitelé ANO v úterý na jednání klubu řešili také jejich požadavek na odchod náměstka primátorky Matěje Stropnického (SZ/Trojkoalice).

Podle informací ČTK si ho chtějí zastupitelé ANO pozvat na jednání svého klubu.

Hlavní bod sporů

Právě Stropnického budoucnost v městské radě je hlavním bodem sporů současné koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN).

Stropnického setrvání požaduje Trojkoalice, žádá také, aby mu byly vráceny odebrané kompetence v přípravě Pražských stavebních předpisů a řízení Institutu plánování a rozvoje (IPR). Naopak ČSSD stejně jako ANO chce jeho výměnu.

Ve středu dopoledne by se kvůli sporům v koalici mohly sejít špičky ANO, ČSSD a Trojkoalice na společném jednání, minulý týden to uvedla primátorka Krnáčová.

Zda se bude jednání konat, zatím není jasné. V úterý jednání nikdo ze zástupců jednotlivých koaličních stran nepotvrdil.

Hnutí ANO, které v Praze vyhrálo volby, má s ČSSD a Trojkoalicí v 65členném zastupitelstvu nejtěsnější většinu 33 hlasů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výsledek primárek ve Wisconsinu úřady oznámí až příští týden

V americkém státě Wisconsin se i přes pandemii nemoci covid-19 konaly prezidentské primárky, ve kterých se v případě demokratů utkali o stranickou prezidentskou nominaci někdejší viceprezident Joe Biden a senátor Bernie Sanders.

Výsledky budou podle rozhlasové stanice NPR zveřejněny až 13. dubna jak dříve určil jeden ze soudů, který spor o konání voleb během krizové doby nynější pandemie rozhodoval.

Ve Wisconsinu tamní ministerstvo zdravotnictví podle úterní bilance eviduje 2578 nakažených, z nichž 92 nemoci podlehlo. U 745 lidí si jejich stav vyžádal hospitalizaci.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Boeing připravuje nové softwarové opravy pro 737 MAX

Americká společnost Boeing oznámila, že připraví dvě nové aktualizace pro počítač letové kontroly v letadlech 737 MAX, která jsou po dvou tragických nehodách v Indonésii a v Etiopii prozatím vyřazeny z provozu.

V noci na středu o tom informovala agentura Reuters. Boeing se snaží získat u amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) souhlas s obnovením provozu těchto strojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy