Nové lavičky, galerie i chytré odpadkové koše. Pražští radní schválili změnu podskalské náplavky

ČTK ČTK
28. 2. 2017 12:12
Podoba vltavského nábřeží v Podskalí se brzy promění. Pražští radní odhlasovali architektonickou studii, která počítá s novou kavárnou, galerií i veřejnými toaletami. Ještě letos na Rašínově nábřeží přibudou lavičky a odpadkové koše. Opravy čekají i další části nábřeží. Na plánované změny má město vyčleněno 13,5 milionu korun a dokončeny by měly být v příštím roce.
(ilustrační foto)
(ilustrační foto) | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Populární podskalskou náplavku čeká změna. Radní v úterý schválili návrh, který počítá s novým využitím výklenků. Zároveň bude řešit nedostatky, na které si návštěvníci dlouhodobě stěžují. "Plánujeme ještě letos Rašínovo nábřeží osadit novými lavicemi," uvedla primátorka Adriana Krnáčová. "Chceme také otestovat provoz chytrých odpadkových košů a osvětlení," dodala.

Architekti chtějí využít kobky umístěné ve zdech nábřeží a rozšířit tak sociální a kulturní zázemí. "Základní typy využití jsou tři. Kavárna, případně s dalším provozem typu Bajkazyl, galerie a veřejné WC," píše se ve studii. Nové návrhy ale berou ohled na již zavedené podniky nebo kotvící lodě. Provozovatele výklenků najde město ve výběrovém řízení. Konkrétní podmínky ještě nejsou ustanoveny.

Na úpravy má město vyčleněno 13,5 milionu korun a dokončeny by měly být v příštím roce. Poté, co skončí oprava podskalského nábřeží, mají následovat úpravy v dalších částech. "Hotovo bychom rádi měli začátkem příští sezony. Chtěli jsme to urychlit, ale není to z technického hlediska možné," řekla Krnáčová.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Policisté provedli prohlídky v budovách vnitra a ředitelství hasičů

Policisté provedli prohlídky v budovách vnitra a ředitelství hasičů, uvedl iRozhlas.cz. Zásah podle serveru souvisí s kauzou nemocničních zakázek.

před 46 minutami

Vstupenky na Kosovo nakonec budou k dostání i na internetu

Vstupenky na zápas českých fotbalistů s Kosovem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nakonec budou k dispozici i přes internet. Fotbalová asociace ČR původně online prodej v rámci bezpečnostních opatření zrušila, dnes však umožnila rezervaci přes web.

Fanoušci si rezervované lístky poté buď vyzvednou těsně před zápasem v Plzni, nebo je dostanou poštou. Stejně jako při prodeji na pokladnách stadionu ve Štruncových sadech, kde se utkání 14. listopadu uskuteční a výhra reprezentaci zajistí místo na Euru, bude při rezervaci na webu www.vstupenkyfotbal.cz možné na jeden občanský průkaz pořídit pouze čtyři vstupenky.

Další zprávy