Nové lavičky, galerie i chytré odpadkové koše. Pražští radní schválili změnu podskalské náplavky

ČTK ČTK
28. 2. 2017 12:12
Podoba vltavského nábřeží v Podskalí se brzy promění. Pražští radní odhlasovali architektonickou studii, která počítá s novou kavárnou, galerií i veřejnými toaletami. Ještě letos na Rašínově nábřeží přibudou lavičky a odpadkové koše. Opravy čekají i další části nábřeží. Na plánované změny má město vyčleněno 13,5 milionu korun a dokončeny by měly být v příštím roce.
(ilustrační foto)
(ilustrační foto) | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Populární podskalskou náplavku čeká změna. Radní v úterý schválili návrh, který počítá s novým využitím výklenků. Zároveň bude řešit nedostatky, na které si návštěvníci dlouhodobě stěžují. "Plánujeme ještě letos Rašínovo nábřeží osadit novými lavicemi," uvedla primátorka Adriana Krnáčová. "Chceme také otestovat provoz chytrých odpadkových košů a osvětlení," dodala.

Architekti chtějí využít kobky umístěné ve zdech nábřeží a rozšířit tak sociální a kulturní zázemí. "Základní typy využití jsou tři. Kavárna, případně s dalším provozem typu Bajkazyl, galerie a veřejné WC," píše se ve studii. Nové návrhy ale berou ohled na již zavedené podniky nebo kotvící lodě. Provozovatele výklenků najde město ve výběrovém řízení. Konkrétní podmínky ještě nejsou ustanoveny.

Na úpravy má město vyčleněno 13,5 milionu korun a dokončeny by měly být v příštím roce. Poté, co skončí oprava podskalského nábřeží, mají následovat úpravy v dalších částech. "Hotovo bychom rádi měli začátkem příští sezony. Chtěli jsme to urychlit, ale není to z technického hlediska možné," řekla Krnáčová.

 

Právě se děje

před 17 minutami

ČSÚ: Důvěra v ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla

Důvěra v českou ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla. Souhrnný indikátor důvěry se snížil proti prosinci o 1,3 bodu na 87,3 bodu. Klesla důvěra u podnikatelů, ještě výrazněji se snížila u spotřebitelů. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad.

"Začátek roku se nesl ve znamení poklesu důvěry ve všech sledovaných odvětvích ekonomiky. Podnikatelé napříč odvětvími negativně hodnotí svoji ekonomickou situaci nebo stávající poptávku," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst. "Již tak velké obavy spotřebitelů ze zvýšení nezaměstnanosti dále rostly, ruku v ruce s obavami ze zhoršení celkové ekonomické situace," dodal.

Indikátor důvěry podnikatelů se proti prosinci snížil o 0,7 bodu na 87,1 bodu, u spotřebitelů klesl o 3,5 bodu na 88,5 bodu. Údaje za prosinec se změnily spolu s tím, jak ČSÚ v lednu čísla pravidelně přepočítává.

Zdroj: ČTK
Další zprávy