Zanedbané nábřeží Na Františku se promění. Urbanisté budou zpovídat lidi přímo na ulici

ČTK ČTK
27. 1. 2016 18:28
Praha se bude zabývat budoucím vzhledem Dvořákova nábřeží, respektive Na Františku, zapojit se mohou i občané. Dnes zanedbanou část Prahy chce pozvednout Institut plánování a rozvoje. Budoucí úpravy se ale nedotknou náplavky u Vltavy. V plánu je obnova chodníků, přilehlých prostranství a parčíku.
Na Františku.
Na Františku. | Foto: Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy

Praha - Institut plánování a rozvoje (IPR) plánuje proměnit Dvořákovo nábřeží v lokalitě Na Františku.

"Lokalita Na Františku mohla být velmi atraktivním koutem Prahy. Leží totiž mezi břehem řeky a Petrskou čtvrtí s jejími romantickými uličkami. Dnes jí však návštěvníci vzhledem k zanedbanosti a dopravnímu ruchu příliš nevyhledávají," uvedl ředitel IPR Praha Petr Hlaváček. Správcem ploch a investorem úprav je pražská firma Technická správa komunikací.

Lokalita s plánovanou proměnou
Lokalita s plánovanou proměnou | Foto: Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy

Do přípravy koncepční studie nového řešení Dvořákova nábřeží se mohou zapojit i občané. Do 5. února mohou v dotazníku popsat, jak jsou spokojení se současným stavem a navrhnout změny, na přelomu ledna a února pak budou na nábřeží informační stánky, kde budou kolemjdoucí zpovídat urbanisté a architekti. Z diskuse by mohlo vyplynout také to, zda pro oblast používat označení Na Františku nebo Dvořákovo nábřeží.

V plánu jsou v následujících letech také úpravy dopravního režimu na náplavce nebo zpřístupnění zahrad Anežského kláštera, které chystá Národní galerie. Dvořákovo nábřeží je podle Hlaváčka specifické tím, že tu sídlí především instituce, kromě galerie také například ministerstvo průmyslu a obchodu, právnická fakulta nebo nemocnice Na Františku.

Tamní náplavka v současnosti slouží hlavně jako přístaviště výletních lodí. Její úpravy chce IPR řešit až v závislosti na novém režimu přístavu.

 

Právě se děje

Další zprávy