Pražským policistům ujížděl motorkář pod vlivem drog

ČTK ČTK
19. 9. 2014 17:17
Muž byl pod vlivem drog a neměl řidičský průkaz. Policisté u něj také našli 50 gramů marihuany.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Praha - Policisté zadrželi osmadvacetiletého motorkáře, který ve čtvrtek agresivně projížděl ulicemi Prahy, byl pod vlivem drog a neměl řidičský průkaz. Muž u sebe také měl 50 gramů marihuany.

Pro podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí, nedovolené výroby a přechovávání drog mu hrozí až pět let vězení. Informoval o tom dnes mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Muž spadl do příkopu

Případ se stal ve čtvrtek odpoledne. Policisté si agresivně a rychle jedoucího motorkáře všimli v Novopetrovické ulici. Muž údajně jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, a tak jej chtěli zastavit a zkontrolovat, motorkář ale začal ujíždět. Po cestě podle Hulana ohrozil několik chodců a vytlačil ze silnice autobus MHD.

Motorkář byl dopaden u Hostivařské přehrady, kde spadl do výkopu. "I tak se ale ještě snažil před policisty utéct," dodal Hulan.

Policisté muže museli zpacifikovat. Zkouška na drogy ukázala, že byl pod vlivem pervitinu a kokainu. Nalezenou marihuanu prý dodával zákazníkům. "Toto tvrzení budou samozřejmě prověřovat ještě kriminalisté," dodal Hulan.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy