Muž ujížděl policii na kradeném skútru, SPZ přepsal fixem

Jan Homolka
25. 8. 2014 13:15
Při honičce nakonec sám havaroval, policistům tvrdil, že si kradený skútr koupil od neznámého muže v parku.
"Vylepšená" espézetka kradeného skútru.
"Vylepšená" espézetka kradeného skútru. | Foto: Policie ČR

Praha - Adrenalinovou honičku s řidičem skútru zažili v pátek nad ránem pražští policisté. Muž, který nakonec sám havaroval, skútr ukradl a fixem navíc přepsal SPZ. Po pražských Holešovicích navíc ujížděl pod vlivem drog.

Podezřelého muže na skútru si hlídka dopravní policie všimla v pátek ráno v Argentinské ulici. Když ho chtěla zastavit, začal jí ujíždět. Přes nábřeží a Strossmayerovo náměstí ho hlídka pronásledovala až ke vjezdu do podzemních garáží na Vltavské, kde havaroval.

Devětadvacetiletého muže spoutali a všimli si poznávací značky upravené lihovým fixem. Skútr poté nalezli v databázi odcizených vozidel. "Skútr jsem zakoupil za dva a půl tisíce korun od neznámého muže v parku, nepřijde mi na tom nic podezřelého," vysvětloval při výslechu policii.

Čeká ho již osmý trest

Ukázalo se také, že muž má uložen zákaz řízení a byl za podobné prohřešky již sedmkrát trestán. Svou pondělní jízdu navíc absolvoval po použití tvrdých drog.

"Zadržený se podrobil orientační dechové zkoušce s negativním výsledkem, ovšem test na přítomnost návykových látek vykazoval pozitivní výsledek na látku amfetamin," doplnila policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Dodala, že policie muže po výslechu propustila na svobodu. Je podezřelý z trestného činu podílnictví, maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Právě se děje

Další zprávy