reklama
 
 

Krnáčová svolala ustavující jednání pražského zastupitelstva na 15. listopadu

2. 11. 2018 17:07
Odcházející pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) svolala ustavující jednání nového zastupitelstva na 15. listopadu. Bude se na něm volit nové vedení metropole. Na nové koalici se v hlavním městě domluvili piráti, Praha sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL). Dosud v metropoli vládlo ANO, ČSSD a Trojkoalice (Zelení, KDU-ČSL a STAN).

"Paní primátorka dnes rozhodla o svolání ustavujícího jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy na 15. listopadu. Zastupitelé obdrží oficiální svolávací dokument nejpozději v pondělí," sdělil mluvčí. Primátorka musí podle zákona svolat ustavující jednání do 15 dní ode dne, kdy soud rozhodl o poslední stížnosti proti volbám. Stížnost soud odmítl ve středu.

Na jednání zastupitelstva se bude volit nová rada, zatím není jasné, zda bude chtít nová koalice či opozice na program zařadit i jiné body.

Piráti, PS a Spojené síly pro Prahu se už domluvili na tom, že primátorem bude Zdeněk Hřib (piráti). Lídři PS Jan Čižinský a Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil v radě města nebudou. PS a Spojené síly budou mít v radě po dvou náměstcích primátora.

V radě bude ještě dalších šest členů - po dvou radních z každého koaličního uskupení. Čižinský a Pospíšil mají být předsedy zastupitelských klubů svých stran.

Volby v Praze vyhrála ODS, má 14 mandátů. Na druhém místě skončili piráti, kteří mají 13 zastupitelů, stejný počet jako další Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu. Do zastupitelstva se dostalo ještě ANO s 12 zastupiteli.

Video: Jsem připravený, opakovat chyby Krnáčové by bylo trapné, říká Hřib

Post primátora není něco, s čím by se mělo obchodovat, míní kandidát Pirátů na pražského primátora Zdeněk Hřib. | Video: Daniela Drtinová |  19:29

autor: ČTK | 2. 11. 2018 17:07

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama