V nové pražské radě usedne režisérka, chovatel ovcí nebo expert na jaderný odpad

Kateřina Frouzová Jakub Heller Marek Pokorný Kateřina Frouzová, Jakub Heller, Marek Pokorný
26. 10. 2018 21:14
Praha bude mít brzy novou radu, ve které usednou vedle ostřílených politiků také veřejnosti dosud neznámé tváře. Podívejte se, co jsou zač budoucí radní, kteří spolu s primátorem Zdeňkem Hřibem povedou hlavní město.
Zdeněk Hřib
Zdeněk Hřib | Foto: DVTV

Zdeněk Hřib, primátor, informatika a evropské fondy

Po dlouhém dohadování a neústupnosti pirátů si Hřib před koaličními partnery obhájil post primátora, i přes neustálé narážky na jeho politickou nezkušenost. Pravda je, že lídra pirátů Pražané příliš neznají - primátorování hlavního města je jeho první angažmá ve veřejné službě. Snad jen obyvatelé Prahy 1 si ho mohli všimnout jinde než v předvolební kampani, když vystupoval proti tomu, aby radnice privatizovala Nemocnici Na Františku.

Hřib spolupracuje s piráty už více než pět let, členem partaje se nicméně stal až na začátku loňského roku. Na magistrátu se chce zaměřit zejména na zlepšení dopravy.

Vystudoval lékařskou fakultu, za lékaře se však nepovažuje, protože profesi nepraktikuje. V profesním životě se věnuje zejména oblasti IT ve zdravotnictví, je jedním z tvůrců eReceptu. Deníku MF Dnes prozradil, že spolu s hercem Jiřím Mádlem vlastnil společnost na výrobu elektrických koloběžek a je několik let registrovaným chovatelem ovcí.

Zvolen za piráty.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Johnson mluvil s Putinem, Rusko označil za bezpečnostní hrozbu

Mezi Británií a Ruskem nedojde k normalizaci vztahů, dokud Moskva neskoncuje se svým "destabilizujícím jednáním" a dokud bude znamenat bezpečnostní hrozbu. Podle mluvčí britského premiéra to v neděli Boris Johnson řekl ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi na okraj summitu o Libyi v Berlíně.

"Dal mu jasně najevo, že britské stanovisko k Salisbury se nezmění," uvedla podle agentury Reuters mluvčí Downing Street. V anglickém Salisbury byli v březnu 2018 otráveni bývalý ruský dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija. Londýn z útoku na Skripalovy obvinil Rusko, Moskva vinu popírá.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Zeman chce ocenit policistu, který zasahoval ve Vejprtech

Prezident Miloš Zeman plánuje udělit na podzim medaili policistovi, který v neděli s nasazením života pomohl obětem požáru ve Vejprtech na Chomutovsku. O tragédii bude v pondělí jednat s premiérem Andrejem Babišem. Uvedl to v pořadu Rádia Frekvence 1 z vysílaném z Lán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy