V nové pražské radě usedne režisérka, chovatel ovcí nebo expert na jaderný odpad

Kateřina Frouzová Jakub Heller Marek Pokorný Kateřina Frouzová, Jakub Heller, Marek Pokorný
26. 10. 2018 21:14
Praha bude mít brzy novou radu, ve které usednou vedle ostřílených politiků také veřejnosti dosud neznámé tváře. Podívejte se, co jsou zač budoucí radní, kteří spolu s primátorem Zdeňkem Hřibem povedou hlavní město.
Zdeněk Hřib
Zdeněk Hřib | Foto: DVTV

Zdeněk Hřib, primátor, informatika a evropské fondy

Po dlouhém dohadování a neústupnosti pirátů si Hřib před koaličními partnery obhájil post primátora, i přes neustálé narážky na jeho politickou nezkušenost. Pravda je, že lídra pirátů Pražané příliš neznají - primátorování hlavního města je jeho první angažmá ve veřejné službě. Snad jen obyvatelé Prahy 1 si ho mohli všimnout jinde než v předvolební kampani, když vystupoval proti tomu, aby radnice privatizovala Nemocnici Na Františku.

Hřib spolupracuje s piráty už více než pět let, členem partaje se nicméně stal až na začátku loňského roku. Na magistrátu se chce zaměřit zejména na zlepšení dopravy.

Vystudoval lékařskou fakultu, za lékaře se však nepovažuje, protože profesi nepraktikuje. V profesním životě se věnuje zejména oblasti IT ve zdravotnictví, je jedním z tvůrců eReceptu. Deníku MF Dnes prozradil, že spolu s hercem Jiřím Mádlem vlastnil společnost na výrobu elektrických koloběžek a je několik let registrovaným chovatelem ovcí.

Zvolen za piráty.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy