Praha hledá právníky. Ve hře jsou stovky milionů korun

ČTK ČTK
17. 6. 2012 15:25
Podle neoficiálních informací by hodnota tendru měla být v řádu stovek milionů korun
Pražský magistrát, ilustrační foto.
Pražský magistrát, ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Praha - Praha chystá nadlimitní tendr na externí právní služby.

Záměr vyhlásit zakázku na mimořádném pátečním jednání schválili pražští radní. Dokument magistrát zveřejnil na svých webových stránkách.

Podle neoficiálních informací by hodnota tendru měla být v řádu stovek milionů korun.

Praha dlouhodobě čelí kritice za vysoké náklady, které na externí právníky vynakládá. I když má magistrát vlastní právní oddělení, najímá si například na soudní spory advokátní kanceláře.

Záměr vyhlásit tendr budou muset ještě schválit zastupitelé.

Podle místopředsedy kontrolního výboru Petr Dolínka (ČSSD) loni Praha za externí právníky utratila téměř 150 milionů korun. Kontrolní výbor se těmito náklady několikrát zabýval.

Podle zveřejněného usnesení bude Praha hledat advokátní kanceláře pro běžné právní služby i pro "strategickou agendu", tedy pro kauzy, které jsou pro město velmi důležité.

Tendr bude mít dvě fáze. Pokud advokátní kanceláře splní požadavky města na kvalifikaci, budou vyzvány k podání nabídky. Metropole uzavře rámcovou smlouvu s více uchazeči.

O dodávku jednotlivých služeb budou kanceláře soutěžit mezi sebou. Praha doufá v to, že tím dosáhne nižších cen a ušetří.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

Další zprávy