Praha chce pomoci uprchlíkům, postarat se může o 200 rodin

ČTK ČTK
2. 9. 2015 16:41
Diskutovala o tom městská rada, konkrétní návrh připraví.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Michal Pavlásek

Praha - Vedení Prahy chystá plán na pomoc uprchlíkům. Mohla by se postarat o 150 až 200 rodin s dětmi, řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

Na toto téma diskutovala městská rada. Konkrétní návrhy teprve připraví.

Musí jim předcházet diskuse s odborníky a s městskými částmi, uvedl náměstek.

"Není důležité jen hledisko bezpečnosti, ale i to lidské. Navrhl jsem proto kolegům, abychom společně zvážili, zda můžeme připravit zázemí pro 150 až 200 rodin," řekl náměstek.

Pomoc by měla směřovat hlavně k rodinám s nejmenšími dětmi. Podle Dolínka by řešením nemělo být umístění rodin do jedné lokality. Měly by dostat bydlení v různých částech města.

S přílivem uprchlíků se potýká celá Evropa, kam míří desetitisíce běženců. Čím dál více jich policie zajišťuje také v České republice.

Rekordní počet 214 běženců bez povolení ke vstupu na území Česka našla policie v Břeclavi v noci na úterý ve dvou vlacích.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy