Police pátrá po pachateli, který v Praze zapálil bezdomovce

ČTK ČTK
14. 8. 2019 15:53
Kriminalisté vyšetřují případ osmapadesátiletého bezdomovce, kterého ve spánku v křoví na pražském Proseku zřejmě někdo zapálil. Muž spal v křoví mezi Harrachovskou a Cvikovskou ulicí. Několik minut po půlnoci přišel do kasina v Harrachovské ulici, doutnalo na něm oblečení a prosil obsluhu o pomoc. Těsně před odvozem do nemocnice záchranářům řekl, že ho někdo zapálil. Muž je popálený na více než 40 procentech těla a zůstává v nemocnici. Policie případ vyšetřuje pro podezření z těžkého ublížení na zdraví a hledá svědky, kteří by jí události z noci na 8. července pomohli objasnit.
Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

před 28 minutami

Papež František povýšil Filipínce, který ho může jednou nahradit

Papež František jmenoval filipínského kardinála Luise Antonia Tagleho příštím šéfem Kongregace pro evangelizaci národů. Povýšení do vatikánské funkce globálního významu nejspíše zvyšuje šance dvaašedesátiletého Filipínce na to, aby v budoucnu stanul v čele katolické církve, napsala agentura Reuters.

Kardinál se kvůli výkonu nové role přesune do Říma a bude tak moci nabrat zkušenosti v srdci řídicí struktury církve. Kongregace pro evangelizaci národů dohlíží na její aktivity v mnoha rozvojových zemích a má velký vliv na věřící z Afriky či Asie.

Právě na Filipínách je ze všech asijských zemí největší podíl katolíků, kteří zde tvoří asi 80 procent obyvatelstva. To je zhruba 80 milionů lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy