Na zastávkách MHD v Praze se bude vybírat textil pro charitu

ČTK ČTK
19. 8. 2015 17:04
Vybírat se bude v úterý 25. a ve středu 26. srpna od 07:30 do 17:30 v zastávkách Anděl, I.P. Pavlova, Flora, Dejvická a Pankrác.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Na pěti pražských zastávkách MHD se bude příští týden vybírat textil pro charitu. Lidé mohou kromě oblečení darovat i boty, ložní prádlo nebo ručníky, informovala za pořadatele Jana Dobrovská.

Vybírat se bude v úterý 25. a ve středu 26. srpna od 07:30 do 17:30 v zastávkách Anděl, I.P. Pavlova, Flora, Dejvická a Pankrác.

"Zastávky budou pokryty ramínky pro pověšení darovaného oblečení, aby byly již z dálky dobře viditelné. Boční sklo bude navíc vybaveno speciálním polepem, kde dárci mohou zanechat svůj podpis," popsala chystanou akci Dobrovská.

Vybraný textil bude darován české pobočce Armády spásy.

"Především v zimě nám pro naše klienty chybí boty, teplé ponožky a obecně zimní oblečení," řekla ke sbírce provozní vedoucí Centra sociálních služeb Bohuslava Bureše, které Armáda spásy provozuje, Hana Kučerová.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy