Na pražském Smíchově hořely kanceláře. K požáru vyjelo šest jednotek hasičů

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 4. 2019 8:46
V Praze na Smíchově v ulici Strakonická hořely v úterý noci kanceláře. Na místě zasahovalo šest jednotek hasičů, vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Škody se podle prvních odhadů vyšplhají na několik milionů korun, příčinu budou zjišťovat vyšetřovatelé.
Při zásahu využili hasiči termokamery i speciální hasící zařízení COBRA,
Při zásahu využili hasiči termokamery i speciální hasící zařízení COBRA, | Foto: Hasiči Praha

Požár byl ohlášen kolem jedenácté hodiny večer. V době příjezdu jednotek na místo hořelo vybavení několika kanceláři v patře pod střechou haly. Hasiči nasadili na lokalizaci požáru několik proudů vody včetně speciálního hasicího zařízení Cobra.

Plně pod kontrolou byl požár asi hodinu po půlnoci, následovalo dohašování a vyhledávání skrytých ohnisek. Na průzkum střechy použili hasiči výškovou techniku a termokamery. 

"S ohledem na počet jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Požár podle něj zničil vybavení i stavební části několika kanceláří včetně mezistropí. Plameny se částečně dostaly i do prostoru střešní konstrukce budovy.

Škody hasiči odhadli na několik milionů korun, příčina požáru bude předmětem dalšího šetření ve spolupráci s policií.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy