Šest jednotek hasičů vyjelo k požáru na Přerovsku. Oheň zasáhl průmyslový areál

ČTK ČTK
9. 4. 2019 8:54
Škodu zhruba za 800 tisíc korun způsobil v noci na dnešek požár v průmyslovém areálu v Hranicích na Přerovsku. Oheň zasáhl technologii pásového dopravníku, ale i drcené plasty a další hořlavý materiál. Pro hasiče byl zásah náročný, plameny však brzy dostali pod kontrolu. Nikdo nebyl zraněn, s největší pravděpodobností půjde o technickou závadu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZS ÚK

K požáru v průmyslovém areálu v ulici Bělotínská hasiči vyjeli před půlnocí. "V místě došlo k zahoření na technologii pásového dopravníku ve výšce zhruba 25 metrů. Jednalo se o velmi fyzicky náročný zásah, po celou dobu vedený v dýchací technice," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák..

S ohněm na místě bojovalo šest jednotek, na hašení nasadily pěnu a plameny dostaly pod kontrolu z automobilové plošiny. Zhruba po půlhodině se podařilo zamezit dalšímu rozšiřování. Dalších několik hodin poté místo hasiči ochlazovali a dohašovali.

V Olomouckém kraji za poslední týden hořelo třikrát

Za poslední týden je to již třetí zásah hasičů v průmyslovém areálu v Olomouckém kraji. Naposledy hořelo v opravárenské hale v Přerově, oheň v neděli způsobil škodu odhadovanou na deset milionů korun. Vyšetřovatelé pracují s několika verzemi, nevylučují zatím ani úmyslné založení, závadu či nedbalost.

Minulý týden ve středu oheň zasáhl průmyslovou halu v Olšanech na Šumpersku. Oheň byl na ploše zhruba 50krát 100 metrů. Podle informací šlo o požár haly papírenské firmy, která vyrábí tiskové a cigaretové papíry, škoda se zde rovněž odhaduje na deset milionů korun. Jedna z možných variant je závada na elektroinstalaci, nevylučuje se však ani úmysl.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy