reklama
 
 

Šest jednotek hasičů vyjelo k požáru na Přerovsku. Oheň zasáhl průmyslový areál

9. 4. 2019 8:54
Škodu zhruba za 800 tisíc korun způsobil v noci na dnešek požár v průmyslovém areálu v Hranicích na Přerovsku. Oheň zasáhl technologii pásového dopravníku, ale i drcené plasty a další hořlavý materiál. Pro hasiče byl zásah náročný, plameny však brzy dostali pod kontrolu. Nikdo nebyl zraněn, s největší pravděpodobností půjde o technickou závadu.

K požáru v průmyslovém areálu v ulici Bělotínská hasiči vyjeli před půlnocí. "V místě došlo k zahoření na technologii pásového dopravníku ve výšce zhruba 25 metrů. Jednalo se o velmi fyzicky náročný zásah, po celou dobu vedený v dýchací technice," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák..

S ohněm na místě bojovalo šest jednotek, na hašení nasadily pěnu a plameny dostaly pod kontrolu z automobilové plošiny. Zhruba po půlhodině se podařilo zamezit dalšímu rozšiřování. Dalších několik hodin poté místo hasiči ochlazovali a dohašovali.

V Olomouckém kraji za poslední týden hořelo třikrát

Za poslední týden je to již třetí zásah hasičů v průmyslovém areálu v Olomouckém kraji. Naposledy hořelo v opravárenské hale v Přerově, oheň v neděli způsobil škodu odhadovanou na deset milionů korun. Vyšetřovatelé pracují s několika verzemi, nevylučují zatím ani úmyslné založení, závadu či nedbalost.

Minulý týden ve středu oheň zasáhl průmyslovou halu v Olšanech na Šumpersku. Oheň byl na ploše zhruba 50krát 100 metrů. Podle informací šlo o požár haly papírenské firmy, která vyrábí tiskové a cigaretové papíry, škoda se zde rovněž odhaduje na deset milionů korun. Jedna z možných variant je závada na elektroinstalaci, nevylučuje se však ani úmysl.

autor: ČTK | 9. 4. 2019 8:54

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama