Při zásahu u požáru bývalé kotelny v Kroměříži objevili hasiči dva mrtvé muže

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 4. 2019 10:34
Hasiči objevili v noci na dnešek v hořící bývalé kotelně v Kroměříži dva mrtvé muže, další žena skončila v nemocnici.Příčinu vzniku požáru nyní společně vyšetřují zástupci policie a hasičů. Zemřelí jsou pravděpodobně muži bez domova, kteří v objektu pravidelně přebývali. Podle předběžných odhadů způsobil oheň materiální škodu za 20 tisíc korun.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: ČTK

"Jeden z mužů byl ročníku narození 1977, totožnost druhého zjišťujeme. Na místo byl povolán psovod se psem vycvičeným k vyhledávání akcelerantů hoření. Příčinu vzniku požáru zjišťuje kompletní kriminalistický výjezd kroměřížské policie ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů," řekla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Oznámení o požáru ve Francouzské ulici na sídlišti Zachar přijali hasiči dnes po třetí hodině ranní. Na místo vyjížděla profesionální a dobrovolná jednotka z Kroměříže. O vzniku požáru informovala hasiče žena, kterou poté převezla sanitka do nemocnice. "Během hašení nalezli v prostoru budovy dvě těla bez známek života," uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Jednotky u požáru dvoupodlažní budovy zasahovaly v dýchacích přístrojích. S výjimkou zmíněných dvou mrtvých hasiči žádné další lidi v objektu nenašli. "Po uhašení plamenů hasiči provedli kontrolu teploty stavebních konstrukcí. Pro potřeby vyšetřování bylo potřeba řádně odvětrat vnitřní prostory. Z tohoto důvodu musela být odstraněna část prosklení v obvodové stěně. K odvětrání vnitřních prostor hasiči použili přetlakový ventilátor," doplnil mluvčí hasičů.

Při zásahu, díky kterému se podařilo uchránit majetek za zhruba 100 tisíc korun, neutrpěl zranění žádný z hasičů.

Hasiči likvidovali rozsáhlý požár v Přerově

Hasiči zároveň v neděli ráno likvidovali rozsáhlý požár průmyslových hal v ulici 9. května v Přerově. Nikdo při něm nebyl zraněn, odhadovaná materiální škoda činí deset milionů korun. Na místě zasahovalo osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, vyhlášen byl druhý ze čtyř stupňů požárního poplachu. 

Oznámení o požáru přijali hasiči v neděli krátce před 04:00, kolem desáté dopoledne již měli požár pod kontrolou.

"Požářiště stále doutná, odpařuje se z něj voda, ale nevykazuje už žádná plamenná hoření. Místo bylo zkontrolováno termokamerou a je postupně připravováno k protokolárnímu předání vlastníkům," uvedl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák. 

Hořela podle něj především hala o rozměrech zhruba 50 krát 20 metrů. "Objekt byl celý v plamenech. Požár částečně zasáhl i další haly, kde se nám jej ale podařilo lokalizovat velmi rychle," uvedl mluvčí. Zplodiny hoření podle něj neznamenaly pro obyvatele města výrazné nebezpečí.

Po příjezdu hasičů se zevnitř hořící haly ozývaly silné exploze. Kvůli výbuchům a také narušené statice objektu hasily jednotky požár zvenčí s využitím dýchací a výškové techniky. Příčinu vzniku požáru bude na místě zjišťovat vyšetřovatel hasičů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy