Na pořádek na místě dohlížela policie. Lidé všech generací si ohňostroj fotili a natáčeli na své mobilní telefony. Ohňostroj byl věnován zesnulým v loňském roce, především zpěváku Karlu Gottovi. Na úvod proto zazněla z aparatury u Kongresového centra píseň v jeho podání Být stále mlád.
Na ohňostroj uspořádali pořadatelé veřejnou sbírku a zařadili ho do své kampaně Nebudu střílet, kterou vyzývají lidi, aby sami nepořádali divoké ohňostroje. Záštitu nad ním převzala Praha 2. Před laickým odpalováním ohňostrojů varují mimo jiné hasiči.
Počet požárů způsobených při silvestrovských oslavách zábavní pyrotechnikou v posledních letech výrazně vzrostl. Nejčastěji vzplane tráva, okrasné keře, kontejnery s odpady nebo věci na balkonech. Přibývá ale i požárů zaparkovaných aut a bytů, do kterých vlétly zapálené světlice.
Magistrát se letos v Praze rozhodl místo ohňostroje uspořádat videomapping na budovu Národního muzea na Václavském náměstí. O nahrazení klasického ohňostroje videomappingem rozhodl v srpnu a jako důvod uvedl negativní důsledky pyrotechniky především na zvířata.
Projekce na budovu Národního muzea má název My, Praha a je rozdělena do sedmi obrazů.
Ohňostroje pořádali také například v Ústí nad Labem, Chrudimi, Náchodě, Přelouči, Prachaticích nebo v Duchcově na Teplicku.
— Policie ČR (@PolicieCZ) January 1, 2020