Manželé měli za hřbitovní zdí pěstírnu, prozradily je zbytky drog na koštěti i pod rohožkou

Martina Heroldová
6. 9. 2016 16:59
V domku přilehlém ke hřbitovu v Evropské ulici v Praze měli sedmačtyřicetiletí manželé pěstírnu marihuany. Policisty na ně upozornilo anonymní oznámení. Před domovní prohlídkou se pokusili rostliny schovat, kriminalisté však našli v jejich domě zařízení pro pěstování i zbytky drog na koštěti či pod rohožkou.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Praha – Manželský pár pěstoval marihuanu v domku přilehlém ke hřbitovu u Evropské ulice. Policii na to upozornil už počátkem letošního dubna anonym, který pisatel poslal rovnou žalobcům na Praze 6.

Na místo se vypravili policisté, kteří následně provedli domovní prohlídku. "Na místě však žádné drogy nenašli. Sedmačtyřicetiletí manželé stačili totiž po pěstírně zamést řadu stop a rostliny před prohlídkou schovali," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Kriminalisté i přesto zajistili desítky důkazů v podobě jednotlivých součástí pěstírny. Našli třeba potrubí ke vzduchotechnice, časovače zavlažování, osvětlovací tělesa a hnojivo k podpoře a urychlení růstu rostlin.

Podle něj se nejspíš manželé dozvěděli, že se k nim policisté chystají. "Při zahlazování stop nebyl pár příliš důkladný, a zbytky marihuany tak zůstaly například na koštěti nebo pod rohožkou, kde je identifikovali policisté," dodal mluvčí.

Policisté nyní oba manžele obvinili z trestného činu nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Hrozí jim až pětileté vězení. Cesta od jejich zadržení až po obvinění trvala podle Hulana několik měsíců také kvůli řadě znaleckých posudků a zkoumání.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Český řidič, jenž v Německu riskantně předjížděl, dostal vězení

Na dva roky a tři měsíce do vězení dnes soud v německém Pasově poslal českého řidiče kamionu, který začátkem letošního roku v Bavorsku riskantně předjížděl a ohrozil protijedoucí autobus. Informují o tom bavorská média. Rozsudek není ještě pravomocný, obhájce pro 53letého muže žádal podmíněný trest.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Český řidič kamionu půjde za riskantní jízdu do vězení, rozhodl soud v Německu

Na dva roky a tři měsíce do vězení poslal ve čtvrtek soud v německém Pasově českého řidiče kamionu, který začátkem letošního roku v Bavorsku riskantně předjížděl a ohrozil protijedoucí autobus. Informují o tom bavorská média. Rozsudek není ještě pravomocný, obhájce pro 53letého muže žádal podmíněný trest.

před 26 minutami

Florbalistkám stojí v cestě do semifinále MS opět Posko

Opět v roli jednoznačných favoritek se postaví české florbalistky ve čtvrtfinále mistrovství světa v Neuchatelu proti Polkám. Narazí na ně v této fázi už počtvrté za sebou a vyhrály všech sedm dosavadních vzájemných zápasů při skóre 57:13. Duel začne v pátek v 16:00 v přímém přenosu ČT Sport. Vítěz se v sobotu utká o finále s lepším ze souboje mezi Švýcarskem a Lotyšskem.

Naposledy se český tým utkal s Polskem v únoru na kvalifikaci MS v Gdaňsku a vyhrál 5:2. Na šampionátu v roce 2017 v Bratislavě zvítězil 10:4. V české extralize v současné době působí z polského výběru útočnice Dominika Buczeková a Zuzana Krzywaková ve Vítkovicích.

"Budou hrát agresivní hru, mají šikovné holky i se zkušenostmi z naší ligy, co umí rozhodovat zápasy i u nás. Ale my musíme hrát naši hru a udávat tempo," řekla útočnice Adéla Bočanová, která byla i u minulých třech soubojů s Polskem ve čtvrtfinále.

Polky, které skončily na minulém MS sedmé, letos prohrály v základní skupině s Finskem 3:14, zdolaly Německo 4:1 a podlehly Švýcarsku 0:11.

Další zprávy