reklama
 
 

Manželé měli za hřbitovní zdí pěstírnu, prozradily je zbytky drog na koštěti i pod rohožkou

6. 9. 2016 16:59
V domku přilehlém ke hřbitovu v Evropské ulici v Praze měli sedmačtyřicetiletí manželé pěstírnu marihuany. Policisty na ně upozornilo anonymní oznámení. Před domovní prohlídkou se pokusili rostliny schovat, kriminalisté však našli v jejich domě zařízení pro pěstování i zbytky drog na koštěti či pod rohožkou.

Praha – Manželský pár pěstoval marihuanu v domku přilehlém ke hřbitovu u Evropské ulice. Policii na to upozornil už počátkem letošního dubna anonym, který pisatel poslal rovnou žalobcům na Praze 6.

Na místo se vypravili policisté, kteří následně provedli domovní prohlídku. "Na místě však žádné drogy nenašli. Sedmačtyřicetiletí manželé stačili totiž po pěstírně zamést řadu stop a rostliny před prohlídkou schovali," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Kriminalisté i přesto zajistili desítky důkazů v podobě jednotlivých součástí pěstírny. Našli třeba potrubí ke vzduchotechnice, časovače zavlažování, osvětlovací tělesa a hnojivo k podpoře a urychlení růstu rostlin.

Podle něj se nejspíš manželé dozvěděli, že se k nim policisté chystají. "Při zahlazování stop nebyl pár příliš důkladný, a zbytky marihuany tak zůstaly například na koštěti nebo pod rohožkou, kde je identifikovali policisté," dodal mluvčí.

Policisté nyní oba manžele obvinili z trestného činu nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Hrozí jim až pětileté vězení. Cesta od jejich zadržení až po obvinění trvala podle Hulana několik měsíců také kvůli řadě znaleckých posudků a zkoumání.

autor: Martina Heroldová | 6. 9. 2016 16:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama