Dva tisíce za výstavu Lega? Pořadatelé po kritice zlevnili

Kristýna Zemanová
23. 6. 2015 13:35
V Praze probíhá festival Lego Kidsfest, na ceny vstupenek se ale snesla kritika. Návštěva vyšla čtyřčlennou rodinu na téměř dva tisíce korun. Pořadatelé ustoupili a zavedli rodinné vstupné
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Economia

Praha - Od předminulého víkendu se v pražských Letňanech koná festival Lego Kidsfest, největší akce svého druhu ve střední a východní Evropě. Projekt v Česku probíhá poprvé a stojí za ním přímo dánský koncern. Na ten se ale snesla kritika za příliš vysoké vstupné. Raději proto zlevnili.

Organizátoři sice nastavili o něco levnější ceny v internetovém předprodeji, většina návštěvníků ale chtěla vstupenky pořídit na místě. U pokladny vyšla o víkendu návštěva pro čtyřčlennou rodinu na téměř dva tisíce, kromě vstupného museli hosté počítat také se 150 korunami za parkování. Festival přitom nenabízel žádné rodinné vstupné nebo slevy pro malé děti.

"Náš festival trvá do 28. června a v tomto posledním týdnu nabízíme formu rodinného vstupného 3+1, kterou lze využít kterýkoliv den. Reagujeme tak na poptávku po této formě zvýhodnění a po skončení festivalu jej budeme moci vyhodnotit," vysvětlil manažer marketingu Lega Petr Břoušek. Jeden lístek vyjde na zhruba 400 korun.

A ještě dodal: "Jde o pilotní projekt, proto jsme vycházeli ze zkušeností západních zemí, jako je Holandsko či Německo. Tam platí, že většina vstupenek se na tyto akce prodá již v předprodeji, což u nás není běžné."

Příliš vysoké vstupné se řešilo například na oficiální facebookové stránce akce, kde si návštěvníci opakovaně stěžovali. Na druhou stranu se objevovaly i hlasy, které ceny obhajovaly a nespokojeným lidem vzkazovaly, že pokud se jim ceny nelíbí, nemají na akci chodit.

Konkurenční výstava Kostkománie, kterou ve svém relaxačním resortu na Lipně pořádá analytik J&T a podnikatel Michal Šnobr, je výrazně méně finančně náročná - vstupné 2+2 vyjde na 580 korun.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Ministryně financí Schillerová zvažuje zrušení několika daňových výjimek

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) zvažuje zrušení několika daňových výjimek. Jedna z nich se týká takzvaného časového testu při prodeji investičních bytů. Další v dnešní Partii televize Prima Schillerová upřesnit nechtěla, protože nebyly projednány s koaliční sociální demokracií. Totéž se týká daňového osvobození příjmů z prodeje bytů.

Příjmy z prodeje investičních bytů se nedaní v případě, že je majitelé vlastní nejméně pět let, uvedla ministryně. Lhůtu by chtěla prodloužit na 15 let. Opatření by podle ministryně mohlo podpořit vlastnické bydlení lidí, kteří by byt také skutečně užívali, stát by mohl získat kolem 600 milionů korun ročně.

"Mám tam ještě tři, čtyři věci," uvedla Schillerová. Pokud by na nich byla v koalici shoda, ukončení těchto daňových výjimek by přineslo podle ní dvě až tři miliardy korun.

Koalice se nedávno dohodla na zavedení nedaněného stravenkového paušálu pro zaměstnance, který by měl fungovat vedle klasických stravenek. Daňové zvýhodnění paušálu by mělo zůstat stejné jako u stravenek, v případě stokorunové stravenky by tak zaměstnanci měli mít 55 korun za každý odpracovaný den. Změna kritizovaná zejména odbory má být součástí daňového balíčku, který by měl platit od roku 2021.

před 1 hodinou

Na cenách Goya uspěl Almodóvarův film Bolest a sláva

Sedm španělských cen Goya včetně těch za režii a nejlepší film získalo Bolest a sláva režiséra Pedra Almodóvara. Sošku za herecký výkon na galavečeru ve své rodné Malaze převzal Antonio Banderas. V Bolesti a slávě hraje stárnoucího režiséra, jehož předobrazem byl sám Almodóvar. Pět cen dostalo drama ze španělské občanské války Mientras dure la guerra (Dokud je válka) režiséra Alejandra Amenábara. Nejlepší herečkou je Belén Cuestaová z dramatu La Trinchera Infinita (Nekonečný zákop), jež vypráví o muži skrývajícím se za frankistické diktatury ve svém domě. Cenu pro nejlepší evropský film si odnášejí Bídníci francouzského režiséra malijského původu Ladje Lye.

Zdroj: ČTK
Další zprávy