Dva tisíce za výstavu Lega? Pořadatelé po kritice zlevnili

Kristýna Zemanová
23. 6. 2015 13:35
V Praze probíhá festival Lego Kidsfest, na ceny vstupenek se ale snesla kritika. Návštěva vyšla čtyřčlennou rodinu na téměř dva tisíce korun. Pořadatelé ustoupili a zavedli rodinné vstupné
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Economia

Praha - Od předminulého víkendu se v pražských Letňanech koná festival Lego Kidsfest, největší akce svého druhu ve střední a východní Evropě. Projekt v Česku probíhá poprvé a stojí za ním přímo dánský koncern. Na ten se ale snesla kritika za příliš vysoké vstupné. Raději proto zlevnili.

Organizátoři sice nastavili o něco levnější ceny v internetovém předprodeji, většina návštěvníků ale chtěla vstupenky pořídit na místě. U pokladny vyšla o víkendu návštěva pro čtyřčlennou rodinu na téměř dva tisíce, kromě vstupného museli hosté počítat také se 150 korunami za parkování. Festival přitom nenabízel žádné rodinné vstupné nebo slevy pro malé děti.

"Náš festival trvá do 28. června a v tomto posledním týdnu nabízíme formu rodinného vstupného 3+1, kterou lze využít kterýkoliv den. Reagujeme tak na poptávku po této formě zvýhodnění a po skončení festivalu jej budeme moci vyhodnotit," vysvětlil manažer marketingu Lega Petr Břoušek. Jeden lístek vyjde na zhruba 400 korun.

A ještě dodal: "Jde o pilotní projekt, proto jsme vycházeli ze zkušeností západních zemí, jako je Holandsko či Německo. Tam platí, že většina vstupenek se na tyto akce prodá již v předprodeji, což u nás není běžné."

Příliš vysoké vstupné se řešilo například na oficiální facebookové stránce akce, kde si návštěvníci opakovaně stěžovali. Na druhou stranu se objevovaly i hlasy, které ceny obhajovaly a nespokojeným lidem vzkazovaly, že pokud se jim ceny nelíbí, nemají na akci chodit.

Konkurenční výstava Kostkománie, kterou ve svém relaxačním resortu na Lipně pořádá analytik J&T a podnikatel Michal Šnobr, je výrazně méně finančně náročná - vstupné 2+2 vyjde na 580 korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy