Praha - Pražská policie evakuovala na Hlavním nádraží cestující z haly i z prostor metra. Anonymní oznamovatel nahlásil na tísňovou linku uložení bomby, uvedla policejní mluvčí Iveta Martínková.
Podle Martínkové začalo vyklízení Hlavního nádraží po 18. hodině. Situace zkomplikovala vlakovou dopravu, provoz ve stanici byl zastaven, metro pod areálem jen projíždělo. Cestující museli čekat v parku před nádražím.
Krátce před 19. hodinou už policie budovu nádraží otevřela, metro už zde znovu zastavuje. Jednalo se o falešnou hrozbu. "Prohlídka byla negativní, žádná bomba se nenašla," uvedla Martínková.
Zavřené hlavní nádraží. Policie, hasiči. Nikdo nevi, co se děje. #asibomba @twipraha pic.twitter.com/8iyD1p14qt
— Vojta Hejl (@VojtaHejl) February 5, 2016
Anonymní hrozby bombou jsou na pražském hlavním nádraží poměrně časté. Jen loni policisté budovu kvůli podobným výhrůžkám prohledávali čtyřikrát. Z toho dvakrát anonym oznámil uložení bomby obecně na hlavním nádraží, takže policie musela přijmout bezpečnostní opatření na všech hlavních nádražích po celé zemi.
V úterý hrozil anonym bombou na hlavním železničním nádraží v Brně, vlaky kvůli tomu stály asi dvě hodiny.
Už v pondělí železniční dopravu v Česku na několik hodin narušilo anonymní nahlášení bomby ve vlacích soukromých dopravců RegioJet a Leo Express. Policie kvůli tomu zastavila jejich spoje ve stanicích, evakuovala z nich přes 1000 lidí a vlaky prohlédli pyrotechnici. V jednom z nich, který kontrolovali v Olomouci, narazili na podezřelý předmět. Ukázalo se ale, že jde o batoh, který neobsahoval výbušninu.
Za šíření poplašné zprávy ukládá trestní zákoník základní sazbu až dvou let vězení. Činu se dopustí ten, kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá.