Protesty taxikářů v Praze nejsou nic neobvyklého. Dříve už zablokovali Ruzyni i ministerstvo

ČTK Domácí ČTK, Domácí
8. 2. 2016 14:54
Pražští taxikáři v pondělí neprotestovali poprvé. Za posledních dvacet let zablokovali několikrát magistrálu, příjezd na letiště v Ruzyni nebo ministerstvo dopravy. V grafice naleznete přehled větších protestů pražských řidičů taxislužby po roce 1990.
Ulicemi Berlína v kolonách projížděla asi tisícovka taxikářů.
Ulicemi Berlína v kolonách projížděla asi tisícovka taxikářů. | Foto: Reuters

Poprvé po revoluci se pražští taxikáři ozvali v roce 1994

15. června 1994 - Pražští taxikáři na protest proti postupu pražského magistrátu a primátora Jana Koukala při udělování licencí pro provozování taxislužby vyjeli do pražských ulic a způsobili na několik desítek minut neprůjezdnost magistrály před Hlavním nádražím.

12. prosince 1996 - Taxikáři ve zhruba 120 vozech zablokovali na pět hodin brzy ráno část magistrály u Hlavního nádraží. Protestovali proti "netečnosti magistrátu, který prý přehlížel praktiky" firmy Thorges vybírající poplatky za lukrativní místa v centru města. Údajné vydírání ze strany Thorgesu řešily soudy, o definitivním verdiktu ale média neinformovala.

5. května 1999 - Asi 500 řidičů pražských taxislužeb se sjelo na Letenskou pláň na protest proti omezené platnosti zkoušek z místopisu a právních předpisů a půlroční lhůtě opravných zkoušek. Nelíbily se jim ani údajně příliš složité testy.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Rozvědka: V Sýrii byl zabit vysoký člen Islámského státu

V Sýrii byl při náletu zabit vysoký člen teroristické organizace Islámský stát (IS) Muataz Númán Džubúrí. Oznámila to to dnes irácká tajná služba a potvrdil mluvčí irácké armády. Džubúrí byl v IS označován za "guvernéra Iráku" a odpovídal za zahraniční operace IS. Tato organizace ovládala sever Iráku a Sýrie od roku 2014, v Iráku byla poražena roku 2017, v Sýrii loni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy