reklama
 
 

ČSSD si oťukává ODS. Možné jsou prý všechny koalice

20. 10. 2010 13:29
Kdo povládne Praze, zatím není jasné

Praha - Pomyslný trojúhelník vyjednávání o osud pražské radnice se uzavřel. Sociální demokraté se poprvé oficiálně setkali s představiteli ODS.

A - podobně jako po schůzkách TOP 09 s ODS a TOP 09 s ČSSD - prohlásili, že i nadále jsou všechny varianty složení pražské rady možné.

"Teprve příští dny ukáží," nechal se slyšet předseda pražské ČSSD Petr Hulinský.

"Hovořili jsme spíše v obecných rysech," přidal se k němu pro změnu šéf pražských občanských demokratů Boris Šťastný. "Bude třeba hovořit o programu," vysvětlil.

Mám mandát, říká dinosaurus Blažek

Srovnání programů obou partají dostala za úkol dvojice vyjednavačů Karel Březina (ČSSD) a Rudolf Blažek (ODS).

Ten ovšem příliš nesplňuje volání TOP 09 po "nových tvářích". Coby bývalý náměstek primátora je totiž s pražskou radnicí spjatý už dlouhá léta.

"Obdržel jsem mandát ve volbách, mám ho stejný, jako každý jiný zastupitel," odrážel Blažek dotazy novinářů. "Od TOP 09 jsem neslyšel oficiální námitky, pana Tůmu jsem ještě neviděl."

Pražskou koalici si vyjednáme sami!

Za oba vyjednávací týmy po schůzce nemluvili jejich volební lídři - tedy Jiří Dienstbier mladší (ČSSD) a Bohuslav Svoboda (ODS), ale právě šéfové pražských organizací obou stran.

Ti zároveň zdůraznili, že je jen na nich, jakou koalici v hlavním městě vyjednají. Hlasy z ústředí svých stran prý poslouchají, ale jen jako doporučení.

"Žádné koalice se zatím neuzavírají, máme relativně volnou ruku," prohlásil Šťastný. "U nás rozhodují stranické orgány na příslušné úrovni," doplnil ho protějšek Hulinský.

Další jednání bude tento pátek, kdy se ostatně znovu sejdou i TOP 09 a ODS.

autor: Jan Němec | 20. 10. 2010 13:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama