reklama
 
 

Během hodiny vyloupili v Praze dvě zlatnictví. Odnesli si šperky téměř za milion

3. 12. 2015 13:03
Přepadení ve zlatnictví | Video: |  00:20
Pražští policisté pátrají po dvou mužích, kteří ve středu 4. listopadu přepadli dvě zlatnictví a odnesli si šperky za 850 tisíc korun. Obě přepadení se odehrála podle stejného scénáře. Do obchodu vběhli dva muži a za použití tyče rozbili skleněnou vitrínu se šperky, které pak ukradli, a utekli. Kriminalisté předpokládají, že muži jsou cizinci pravděpodobně z Lotyšska nebo jiné východoevropské země. První přepadení pachatelé provedli ve Spálené ulici v centru Prahy, druhé v Jablonecké ulici v Praze 9. Podezřelé zachytily bezpečnostní kamery.

Praha - Policisté pátrají po pachatelích dvou přepadení zlatnictví v Praze, která se stala během jedné hodiny. Obě přepadení se odehrála podle stejného scénáře.

Do obchodu vběhli dva muži a za použití tyče rozbili skleněnou vitrínu se šperky, které pak ukradli, a utekli. Šperky měly hodnotu zhruba 850 tisíc korun. Informoval o tom ve čtvrtek na webu policejní mluvčí Jan Daněk. Za loupež jim hrozí až deset let vězení.

Oba případy se staly ve středu 4. listopadu. První přepadení pachatelé provedli ve Spálené ulici v centru Prahy, druhé v Jablonecké ulici v Praze 9. Podezřelé zachytily bezpečnostní kamery. "Kriminalisté předpokládají, že pachatelé jsou cizinci, kteří přijeli pravděpodobně z Lotyšska nebo jiné východoevropské země několik dnů před spácháním přepadení," uvedl Daněk.

Podle kriminalistů pachatelé přijeli k loupežím stříbrným vozidlem Škoda Fabia s lotyšskou registrační značkou GL-8435. Posádku tvořili tři muži. "Jeden z nich byl ve věku okolo 50 let a druzí dva muži byli ve věku okolo 30 let.

Oba tito mladší muži byli vysocí přibližně 180 centimetrů, měli sportovní postavy a hovořili špatnou angličtinou s východoevropským přízvukem," popsal Daněk. Policisté hledají svědky, kteří se mohou ozvat na linku 158.

autor: ČTK | 3. 12. 2015 13:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama