Policista zavraždil manželku, je na útěku a nebezpečný

Domácí Domácí
28. 8. 2013 15:52
Pětatřicetiletý Babyka měl údajně v Plzni na sídlišti pobodat svou manželku
Ozbrojenec Miloš Babyka.
Ozbrojenec Miloš Babyka. | Foto: Aktuálně.cz

Plzeň - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) vyhlásila pátrání po policistovi z Plzně. Je jím pětatřicetiletý Miloš Babyka, který údajně na plzeňském sídlišti Lochotín zavraždil svou manželku. Nyní je na útěku, je nebezpečný a může být ozbrojený.

"Můžeme potvrdit, že se jedná o policistu, který se v Plzni dopustil násilného trestného činu vůči své manželce, která zemřela," řekla serveru iDNES.cz mluvčí GIBS Radka Sandorová.

Nechtěla dále uvést, k jakému útvaru policie muž konkrétně přísluší, protože násilný čin podle ní nesouvisí s výkonem Babykova povolání.

Sandorová upozornila, že muž může být i nadále schopen násilného jednání. "V žádném případě se nepokoušejte pachatele zadržet sami," varovala. Po policistovi pátrá i vrtulník.

Podle serveru se celá událost stala v Sokolovské ulici a žena po napadení ležela před bytem, kde ji našli sousedé.

"Z místa jsme do nemocnice převáželi ženu, která měla bodné rány na krku a na břiše. Byla v kritickém stavu," doplnil mluvčí krajské záchranné služby Václav Ondra. Žena poté v nemocnici zemřela.

Podle zdroje ČTK, který je na místě tragédie, je v Sokolovské ulici obehnán policejními páskami panelový dům s vchodem č. 101/1107, policie do něho nikoho nepouští, na místě jsou i hasiči. Nad sídlištěm přelétával policejní vrtulník, poté se přesunul směrem k soustavě boleveckých rybníků na okraji Plzně, kolem 15:00 létal podle některých svědků nad oblastí Třemošné u Plzně.

"Jsou přijata veškerá opatření, ale z taktických důvodů k nim teď informace poskytnout nemohu," uvedla Sandorová.

Zároveň požádala o pomoc při pátrání po muži."Pokud můžete poskytnout informace o současném pobytu hledaného muže, prosím, obraťte se na Operační středisko Generální inspekce bezpečnostních sborů na telefonní číslo 974 839 734, na linku 158 nebo kontaktujte nejbližší policejní hlídku," dodala Sandorová.

Generální inspekce vyšetřuje také případ z Ústí nad Labem, kde byli na začátku srpna nalezení mrtví manželé, kteří pracovali u policie. Policista podlehl střelnému zranění, příčinu smrti jeho ženy policie nezveřejnila.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Britská policie řešila tanker v Lamanšském průlivu. Na palubě byli černí pasažéři

Britská policie spolu s pobřežní a pohraniční stráží v neděli zasahovaly kvůli incidentu na ropném tankeru v Lamanšském průlivu jižně od ostrova Wight. Důvodem bylo několik černých pasažérů, kteří podle sdělení policie slovně vyhrožovali posádce. Informovala o tom agentura Reuters. Rozhlas ostrova Wight večer oznámil, že operace skončila zatčením sedmi podezřelých.

"Na palubě tankeru bylo několik černých pasažérů, kteří slovně vyhrožovali posádce. Nikdo nebyl zraněn," uvedla policie v prohlášení. BBC citovala právníky řeckého majitele lodi, podle nichž "stoprocentně nejde o únos", jak se předtím také spekulovalo.

K lodi, která se plaví pod liberijskou vlajkou, vyrazila v neděli plavidla pobřežní stráže i vrtulníky. Tanker Nave Andromeda, dlouhý 228 metrů, podle AP vyplul 6. října z Lagosu v Nigérii a do jihoanglického přístavu Southampton měl dorazit dnes dopoledne.

Zdroj: ČTK
Další zprávy