Policista zavraždil manželku, je na útěku a nebezpečný

Domácí Domácí
28. 8. 2013 15:52
Pětatřicetiletý Babyka měl údajně v Plzni na sídlišti pobodat svou manželku
Ozbrojenec Miloš Babyka.
Ozbrojenec Miloš Babyka. | Foto: Aktuálně.cz

Plzeň - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) vyhlásila pátrání po policistovi z Plzně. Je jím pětatřicetiletý Miloš Babyka, který údajně na plzeňském sídlišti Lochotín zavraždil svou manželku. Nyní je na útěku, je nebezpečný a může být ozbrojený.

"Můžeme potvrdit, že se jedná o policistu, který se v Plzni dopustil násilného trestného činu vůči své manželce, která zemřela," řekla serveru iDNES.cz mluvčí GIBS Radka Sandorová.

Nechtěla dále uvést, k jakému útvaru policie muž konkrétně přísluší, protože násilný čin podle ní nesouvisí s výkonem Babykova povolání.

Sandorová upozornila, že muž může být i nadále schopen násilného jednání. "V žádném případě se nepokoušejte pachatele zadržet sami," varovala. Po policistovi pátrá i vrtulník.

Podle serveru se celá událost stala v Sokolovské ulici a žena po napadení ležela před bytem, kde ji našli sousedé.

"Z místa jsme do nemocnice převáželi ženu, která měla bodné rány na krku a na břiše. Byla v kritickém stavu," doplnil mluvčí krajské záchranné služby Václav Ondra. Žena poté v nemocnici zemřela.

Podle zdroje ČTK, který je na místě tragédie, je v Sokolovské ulici obehnán policejními páskami panelový dům s vchodem č. 101/1107, policie do něho nikoho nepouští, na místě jsou i hasiči. Nad sídlištěm přelétával policejní vrtulník, poté se přesunul směrem k soustavě boleveckých rybníků na okraji Plzně, kolem 15:00 létal podle některých svědků nad oblastí Třemošné u Plzně.

"Jsou přijata veškerá opatření, ale z taktických důvodů k nim teď informace poskytnout nemohu," uvedla Sandorová.

Zároveň požádala o pomoc při pátrání po muži."Pokud můžete poskytnout informace o současném pobytu hledaného muže, prosím, obraťte se na Operační středisko Generální inspekce bezpečnostních sborů na telefonní číslo 974 839 734, na linku 158 nebo kontaktujte nejbližší policejní hlídku," dodala Sandorová.

Generální inspekce vyšetřuje také případ z Ústí nad Labem, kde byli na začátku srpna nalezení mrtví manželé, kteří pracovali u policie. Policista podlehl střelnému zranění, příčinu smrti jeho ženy policie nezveřejnila.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Česko podepíše smlouvu s USA o dodání dvanácti vrtulníků do konce roku, oznámil Metnar

Ministerstvo obrany definitivně schválilo nákup 12 vrtulníků ze Spojených států v celkové ceně 14,6 miliardy korun bez DPH. Smlouvu chce uzavřít do konce roku. Resort o tom v úterý informoval vládu, řekl po zasedání kabinetu ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Všechny stroje by pak měla česká armáda dostat v roce 2023.

Metnar uvedl, že obrana dala při nákupu přednost nejbezpečnějšímu a nejtransparentnějšímu druhu zakázky, tedy na úrovni vlád. Česko díky tomu získá osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper za cenu, za kterou by je kupovala americká armáda. "Nové vrtulníky armáda nutně potřebuje, potřebujeme nahradit současné Mi-24, které jsou na hraně životnosti. A potřebujeme se odvázat od závislosti na ruské provenienci," řekl Metnar.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Vzniká nová španělská vláda. Sánchezovi socialisté se dohodli s levicí

Španělští vládní socialisté se předběžně dohodli na koaliční vládě s druhou nejsilnější levicovou aliancí Unidas Podemos. Lídři těchto formací Pedro Sánchez a Pablo Iglesias podepsali dohodu v úterý před novináři v salonku dolní komory parlamentu. K vládnutí ale budou potřebovat ještě podporu dalších menších stran, z nichž některé už jim ji slíbily.

Nedělní parlamentní volby ve Španělsku vyhráli socialisté úřadujícího premiéra Pedra Sáncheze, kteří v dolní komoře obsadí 120 křesel. Spolu s Unidas Podemos, kterou vede Iglesias, budou mít 155 mandátů. K absolutní většině ve 350členné dolní komoře parlamentu potřebují 176 hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy