Plzeňská práva dostala zpátky akreditaci doktorského studia

ČTK ČTK
18. 2. 2015 11:38
Stalo se tak téměř po čtyřech letech. Fakulta se tak podle děkana stává po dlouhé době konečně opět plnohodnotnou.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Plzeň - Plzeňská právnická fakulta, kterou v roce 2009 otřásl skandál s takzvanými rychlostudenty, získala po téměř čtyřech letech akreditaci doktorského studijního programu.

Akreditační komise na svém posledním zasedání obnovila akreditaci doktorského programu občanské právo.

Fakulta se tak po dlouhé době konečně stává skutečně plnohodnotnou, řekl děkan Jan Pauly.

Maximálně deset uchazečů

Po formálním rozhodnutí ministerstva školství může škola okamžitě znovu zahájit organizaci doktorského studia i rigorózní řízení.

Akreditační komise si vymínila, že přijímaných uchazečů do uvedeného programu bude maximálně deset.

Požaduje rovněž, aby fakulta předložila v únoru 2017 kontrolní zprávu o tématech disertačních prací a školitelích, kteří uvedené práce vedou.

Magistr od roku 2013

Už v polovině července 2013 potvrdilo plzeňským právům ministerstvo školství akreditaci pětiletého magisterského programu.

Má ho na čtyři roky a už od 1. září začala přijímat nové studenty. V roce 2012 je do stěžejního programu přijímat nesměla.

Fakulta se podle komise zlepšila a splnila stanovené podmínky. Velmi rychle zabezpečila silné jádro mladých docentů a pokračují další habilitace a omlazování pedagogického sboru.

Na škole je přes 1000 studentů

Plzeňská právnická fakulta, která má nyní přes 1000 studentů, letos zvítězila v soutěži České studentské unie. Stala se nejlepší právnickou fakultou roku.

"Získali jsme neuvěřitelných 8559 hlasů, což je v historii soutěže nebývalé," uvedl děkan.

"Jsme spokojeni s profesionální a kvalitní výukou srovnatelnou s dalšími právnickými fakultami. Funguje tu přátelské prostředí a osobní přístup ke studentům," řekl zástupce studentů Michal Volf.

Právnickou fakultu na podzim 2009 poškodila aféra s rychlostudiem, podivným přijímáním studentů a udělováním titulů.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Juška, Svoboda a Švábíková přijdou o halové ME

Tři čeští atleti přijdou o halové mistrovství Evropy, které začne ve čtvrtek v Toruni. Ze zdravotních důvodů nepojedou do Polska někdejší šampioni Petr Svoboda a Radek Juška ani tyčkařka Amálie Švábíková. Česká výprava bude mít 23 závodníků, řekl dnes novinářům při on-line tiskové konferenci reprezentační šéftrenér Jan Netscher.

Halový mistr Evropy v běhu na 60 metrů překážek z roku 2011 Svoboda, kterému zranění už v minulosti výrazně narušila kariéru, se potýká s bolavou achilovkou. Nejlepší český dálkař Juška, šampion z HME v Praze 2015, je nachlazený. "Vypadli nám dva matadoři, to je razantní oslabení výpravy," konstatoval Netscher.

Se Švábíkovou mluvil půl hodiny před tiskovkou. "Zkoušela poslední trénink a bolavá záda jí neumožní odcestovat," řekl šéftrenér.

Díky tomu bude mít v Toruni osobního trenéra čtvrtkařka Lada Vondrová, jejíž kouč Jaroslav Jón zaplní uvolněné místo po trenéru Švábkové Pavlu Beranovi.

Další zprávy