Komise nerozhodla o prodloužení akreditace práv v Plzni

Kateřina Vítková Kateřina Vítková
17. 4. 2013 14:39
Akreditační komise si vyžádala doložení dalších informací
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Plzeň - Akreditační komise odložila rozhodnutí o prodloužení akreditace magisterského programu Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni.

Komise jednání přerušila a žádá doložení dalších údajů. Důvodem je nesrovnalost ohledně žádostí o habilitace, zjednodušeně udělení titulu docenta.

V žádosti z podzimu bylo uvedeno, že do 31. března zažádá devět mladých lidí o habilitaci. Spis zároveň obsahoval čestná prohlášení těchto lidí. Nikdo z nich však dosud žádost nepodal, uvedla předsedkyně komise Vladimíra Dvořáková.

"Je to důležité z hlediska perspektivy fakulty," dodala Dvořáková s tím, že mladí lidé jsou teď pro fakultu klíčoví.

Komise nyní čeká na doplnění údajů. Zajímá ji například, v jaké fázi se žádosti o habilitace nacházejí. "Nedostali jsme pořádnou odpověď," uvedla Dvořáková. Další zasedání bude v červnu.

Fakulta se snažila reagovat na předchozí výtky

Rozhodování probíhalo na základě žádosti, kterou fakulta na ministerstvo školství podala v prosinci loňského roku. Akreditace programu vyprší letos v říjnu.

Fakulta žádala o prodloužení akreditace programu už dříve. Akreditační komise však tehdy prodloužení nedoporučila.

Tehdejší ministr školství Josef Dobeš se nicméně oproti zavedené praxi rozhodnutím komise neřídil a akreditaci prodloužil, shrnula situaci mluvčí univerzity Kamila Kvapilová.

Dobeš udělil fakultě akreditaci na čtyři roky. Na ministerstvu se ale brzy vyměnilo vedení a nový ministr Petr Fiala rozhodnutí svého předchůdce zrušil. Akreditace byla udělena jen do konce října 2013, a to univerzitě, ne přímo fakultě. Tento postup je podle Kvapilové neobvyklý.

Univerzita následně pověřila vykonáváním programu právnickou fakultu. O prodloužení akreditace teď opět žádá přímo fakulta. Podle mluvčí Kvapilové je současná žádost, takzvaný akreditační spis, mnohem kvalitnější než ta předchozí.

"Fakulta se snažila projít všechny výtky akreditační komise," uvedla mluvčí s tím, že se jednalo například o personální obsazení a publikační či vědeckou činnost.

"Ve srovnání s předchozí žádostí je tam posun," uvedla Kvapilová. Spis také prošel kontrolou na rektorátu. "Fakulta je vnímána jako nedílná součást univerzity. Má podporu univerzity i univerzitního senátu," doplnila mluvčí.

Fotogalerie: Vzdělání není byznys, protestují studenti UK

 

Právě se děje

před 11 minutami

Google po volbách v USA zablokuje volební reklamu

Společnost Google bude po amerických prezidentských volbách, které se uskuteční 3. listopadu, na své platformě blokovat volební reklamu. S odvoláním na mluvčí Googlu o tom informovala agentura Reuters. Podle zpravodajského webu Axios napsal Google svým inzerentům, že nebude po volebním dni zobrazovat reklamy "odkazující na kandidáty, volby a výsledky voleb vzhledem k tomu, že se letos bude sčítat bezprecedentní množství hlasů". Blokace by podle mluvčí Google mohla trvat týden i déle.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kvůli výměně pražců je do úterního rána přerušen provoz části metra C

Provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov je od soboty až do úterního rána přerušen. Důvodem je pokračující výměna dřevěných pražců za betonové. Místo metra v daném úseku pojedou autobusy.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. To na trase C nelze.

Pro cestující dopravní podnik zavedl od soboty do pondělí náhradní autobusovou dopravu s označením XC na trase Pražského povstání - Pankrác - Budějovická - Kačerov.

před 1 hodinou

Biden označil Lukašenka za diktátora. Trumpa zkritizoval za to, že o dění v Bělorusku mlčí

Kandidát Demokratické strany na amerického prezidenta Joe Biden označil běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka za diktátora. Svého republikánského protivníka v boji o Bílý dům Donalda Trumpa kritizoval, že k současné situaci v Bělorusku mlčí, informovala agentura Reuters.

Biden uvedl, že stojí na straně demonstrantů, kteří podle něj vyjadřují pokojně svůj názor a požadují nové volby. Bývalý viceprezident USA také vyzval, aby Minsk propustil několik konkrétních vůdců opozice. Označil je za "politické vězně".

V Bělorusku už sedmý týden trvají demonstrace proti Lukašenkově setrvání v úřadu. Mnoho Bělorusů je přesvědčeno, že jeho vítězství v srpnových volbách je zfalšované, a opozice, stejně jako EU, jeho vítězství neuznává. Protesty, jejichž účastníci žádají Lukašenkův odchod a nové volby, pokračují přes mnohdy brutální policejní zákroky a zatýkání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy