Dva mladíci padělali na kopírce bankovky, i přes špatnou kvalitu je dostali do oběhu

ČTK ČTK
10. 8. 2016 17:15
Pardubičtí kriminalisté obvinili dva osmnáctileté mladíky z padělání a pozměnění peněz. Dosud policie zajistila 35 bankovek v hodnotách 100, 500 a 1000 korun a elektroniku, jejíž pomocí mohly být vyráběny. Padělky nebyly příliš zdařilé, vznikly kopírováním, uvedla v tiskové zprávě mluvčí pardubické policie Eva Maturová. "Přestože je při dobrých světelných podmínkách vzhledem k jejich kvalitě nelze řadit mezi ty, které by byly způsobilé oklamat i laickou veřejnost, podařilo se je dostat do oběhu, zaplatit jimi nákup a směnit za pravé," uvedla Maturová. Padělatelům se je podařilo udat v pozdních hodinách v barech a večerkách výhradně v Pardubicích. Padělky se začaly objevovat počátkem roku.
Padělek, ilustrační foto
Padělek, ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 8 minutami

V benešovské nemocnici bude omezený režim nejméně ještě v pondělí

Benešovská nemocnice bude fungovat v omezeném režimu přinejmenším ještě v pondělí. Po útoku kryptovirem v noci na středu nelze spustit přístroje včetně počítačové sítě, plánované operace byly zrušeny. Na nápravě budou přes víkend dál pracovat IT specialisté. Vedení kraje předpokládalo, že počátkem příštího týdne již nucené omezení skončí, aktuální zprávy z nemocnice tomu ale nenasvědčují. "Stále trvá nouzový stav nemocnice, a to zatím do pondělí 16. 12. včetně," řekl mluvčí zařízení Petr Ballek.

Lékaři mohou pacientovi například ošetřit odřeninu nebo zašít řeznou ránu, zvládnou běžné převazy a kontroly. Pokud ale bude potřeba rentgen, je to problém. Nemocnici se však podle mluvčího podařilo zajistit, že zaměstnanci dostanou výplaty standardní elektronickou cestou na své účty

Další zprávy