Opravy silnice uzavřou v Pardubicích tah na Chrudim

ČTK ČTK
1. 7. 2013 12:19
Po dokončení oprav tahu na Hradec Králové začne uzavírka Teplého ulice
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová

Pardubice - Od příštího pondělí čekají řidiče v Pardubicích další dopravní komplikace.

Po dokončení oprav tahu na Hradec Králové začne uzavírka Teplého ulice, která je spojnicí do Přelouče či Chrudimi.

Modernizace vozovky potrvá od 8. července do 30. listopadu a uskuteční se ve třech etapách. Informoval o tom náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek.

Hejtmanství uznává, že předešlou opravu vozovky vedoucí přes Wonkův most dostatečně neprezentovalo. Pardubická radnice ve stejnou dobu zavřela i jiné silnice a ve městě se tvořily dlouhé kolony.

Kraj už rozmístil u příjezdů k uzavírce informační cedule, k informování lidí využije i své webové stránky nebo radniční zpravodaje Pardubic a Přelouče.

"O uzavírkách se občané dozvědí i z ampliónů městského rozhlasu nebo z vysílání regionální televize," dodal hejtman Martin Netolický.

V první etapě, která potrvá do 21. července, začne kraj opravovat ulici od křižovatky s ulicí Lexova po vjezd do areálu dopravního podniku.

Opravy budou stát více než 53 milionů

Objízdná trasa povede obousměrně po Rožkově a Milheimově ulici a před čerpací stanicí v Pražské ulici se opět napojí na křižovatku Závodiště (u rafinérie Paramo).

"Ve směru od Přelouče bude pro tranzit vytyčena obousměrně objízdná trasa z mimoúrovňové křižovatky Závodiště po silnici I/37 směrem na Chrudim a poté přes okružní křižovatku Dražkovice ulicemi Chrudimská a Jana Palacha zpět do města. Pro městskou hromadnou dopravu, hasiče a záchrannou službu bude platit speciální režim," uvedl Dušek.

Opravy budou stát více než 53 milionů korun, 85 procent zaplatí evropské fondy.

Stavební firma zmodernizuje povrchy včetně odvodnění, sanuje podkladní vrstvy a doplní vodorovné a svislé značení. Před zahájením stavebních prací plánují silničáři od pátku do neděle uzavírku nájezdové rampy křižovatky u Závodiště.

Po dokončení oprav silnice v Teplého ulici kraj plánuje příští rok od jara do podzimu práce na třídě Jana Palacha a 17. listopadu.

 

Právě se děje

Další zprávy