Na Pardubicku se převrátil autobus. 29 lidí se zranilo, deset středně těžce

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 18. 10. 2018 20:09
Autobusu zřejmě praskla pneumatika. Cestovalo v něm asi 60 lidí, zejména děti.
Autobus se čtyřiceti dětmi havaroval u Holic na Pardubicku.
Autobus se čtyřiceti dětmi havaroval u Holic na Pardubicku. | Foto: HZS Pardubického kraje

U Holic na Pardubicku havaroval odpoledne kolem 15:00 linkový autobus, při nehodě bylo zraněno 29 lidí. Podle Twitteru hasičského sboru Pardubického kraje je deset osob zraněno středně těžce a 19 lidí lehce, 31 cestujících bylo propuštěno. Do nemocnice v Hradci Králové záchranáři převezli dvě ženy. Podle informací Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje v autobuse cestovalo 60 lidí, zejména děti.

Podle hasičů autobusu praskla pneumatika. "Autobus leží na boku v poli," napsali na Twitter. Silnici 36 mezi Holicemi a Sezemicemi policie uzavřela kvůli vyproštění autobusu a vyšetření nehody. Zůstane uzavřená odhadem do 22:00, policie dopravu odklání.

Roman Herden, mluvčí společnosti Arriva, která autobus provozuje, v rozhovoru pro Českou televizi uvedl, že šlo o pravidelnou linku z Horního Jelení do Pardubic. Dodal, že zkušený řidič jezdí pro firmu už 20 let. "Opravdu to vypadá tak, že praskla pravá přední pneumatika a nebylo dál možné autobus udržet na cestě a ten skončil v příkopu," řekl mluvčí. Řidič je mezi zraněnými. Podle vyjádření společnosti byl autobus české výroby, čtyři roky starý a necelé dva měsíce po STK. Test u řidiče vyloučil alkohol a omamné látky.

Herden ČTK řekl, že v autobusu mohlo jet víc lidí, než je kapacita míst k sezení. Podle něj je běžné, že někteří cestující během jízdy stojí. V čase nehody zřejmě autobusem cestovaly i děti a mládež vracející se ze škol. 

Na místo po nehodě dorazil evakuační autobus. "Vedoucí zásahu si na místo vyžádal stan pro řešení mimořádných událostí," řekl mluvčí záchranářů Pardubického kraje Aleš Malý. V současnosti se již všechny posádky záchranky vrátily na základny, místo nehody si převzal policejní vyšetřovatel.

Pardubický kraj aktivoval kvůli nehodě traumatologický plán. "Nemocnice utlumí některé činnosti a připraví se na příjem zraněných, které budou vozit sanitky," řekl vedoucí oddělení krizového řízení Pardubického kraje Aleš Boňatovský.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy