reklama
 
 

Po srážce cisterny s autobusem v Kongu zemřelo nejméně 50 lidí, sto je zraněných

Aktualizováno 6. 10. 2018 21:42
Cisterna převážející pohonné hmoty se srazila s autobusem poblíž vesnice, při následném požáru zemřelo nejméně 50 lidí.

Kinshasa - Nejméně 50 lidí zemřelo a další stovka osob utrpěla vážná zranění při požáru, který vypukl po srážce cisterny s dalším vozidlem na západě Konga.

"Řidič cisterny utekl a řidič traktoru s tahačem zemřel na místě," uvedlo konžské ministersvo zdravotnictví. To poslalo na místo i armádu, aby pomáhala záchranářům s odvozem zraněných. Také mise OSN, která v zemi působí, poslala záchranáře a sanitky na rozvoz zraněných do nemocnic.

Nehoda se stala v provincii Střední Kongo u obce Mbuta, která leží asi 200 kilometrů jihozápadně od metropole Kinshasy. Po srážce cisterny s vozem vypukl požár, který se rychle rozšířil na nedaleké domy, uvedlo ministerstvo.

Kongo zažilo jednu z největších podobných tragédií v červenci 2010, kdy při nehodě cisterny a následném požáru vesnice Sange na východě Konga zemřelo na 240 lidí, téměř polovina obětí byly ženy a děti.

Cesty v Kongu jsou po válečném konfliktu z přelomu století obvykle ve špatném stavu. Při explozích přepravovaných ropných produktů v Africe každoročně zahyne několik stovek lidí.

autor: ČTK | 6. 10. 2018 14:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama