Po srážce cisterny s autobusem v Kongu zemřelo nejméně 50 lidí, sto je zraněných

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 10. 2018 21:42
Cisterna převážející pohonné hmoty se srazila s autobusem poblíž vesnice, při následném požáru zemřelo nejméně 50 lidí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Kinshasa - Nejméně 50 lidí zemřelo a další stovka osob utrpěla vážná zranění při požáru, který vypukl po srážce cisterny s dalším vozidlem na západě Konga.

"Řidič cisterny utekl a řidič traktoru s tahačem zemřel na místě," uvedlo konžské ministersvo zdravotnictví. To poslalo na místo i armádu, aby pomáhala záchranářům s odvozem zraněných. Také mise OSN, která v zemi působí, poslala záchranáře a sanitky na rozvoz zraněných do nemocnic.

Nehoda se stala v provincii Střední Kongo u obce Mbuta, která leží asi 200 kilometrů jihozápadně od metropole Kinshasy. Po srážce cisterny s vozem vypukl požár, který se rychle rozšířil na nedaleké domy, uvedlo ministerstvo.

Kongo zažilo jednu z největších podobných tragédií v červenci 2010, kdy při nehodě cisterny a následném požáru vesnice Sange na východě Konga zemřelo na 240 lidí, téměř polovina obětí byly ženy a děti.

Cesty v Kongu jsou po válečném konfliktu z přelomu století obvykle ve špatném stavu. Při explozích přepravovaných ropných produktů v Africe každoročně zahyne několik stovek lidí.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy