Německý autobus ve Švýcarsku narazil do dopravního značení, 13 lidí je zraněných

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 10. 2018 14:51
Nehoda autobusu s německými turisty na jihu Švýcarska si vyžádala 13 zraněných, tři z nich jsou ve vážném stavu. Oznámila to švýcarská policie. Agentura DPA původně informovala o jednom mrtvém, což se nepotvrdilo. Autobusem, který jel ze západoněmeckého Kolína nad Rýnem do Itálie, cestovalo 25 lidí. Většinu podle DPA tvořila mládež ve věku 16 až 23 let. Nehoda se stala na dálnici u Sigirina na severním okraji Lugana nedaleko hranic s Itálií. Řidič autobusu, který rovněž utrpěl zranění, zatím z neznámých příčin narazil do konstrukce s dopravním značením. Autobus náraz značně poškodil.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Olomouckého kraje
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy