reklama
 
 

Řidička vjela u Olomouce pod vlak, ten táhl auto 150 metrů. Nehoda má jen 2 zraněné

11. 8. 2019 10:36
Dvě ženy se v neděli ráno zranily při srážce osobního vlaku s automobilem na železničním přejezdu mezi obcemi Bystrovany a Velká Bystřice nedaleko Olomouce. Zraněnou řidičku i cestující záchranáři převezli do Fakultní nemocnice v Olomouci, sdělila policejní mluví Miluše Zajícová. Kvůli nehodě je na trati mezi Olomoucí a Velkou Bystřicí zastaven provoz vlaků a jezdí tam autobusy.

Osobní automobil se s vlakem na přejezdu srazil kolem 07:00. "Řidička vozidla jela ve směru od Bystrovan na Velkou Bystřici a najela na železniční přejezd v době, kdy zde projížděla vlaková souprava ve směru od Olomouce na Velkou Bystřici. Došlo ke střetu, po kterém vlak táhl auto asi ještě 150 metrů před sebou, než úplně zastavil," uvedla Zajícová.

Při nehodě se zranila řidička osobního automobilu a jedna cestující z vlaku. Obě ženy byly převezeny do Fakultní nemocnice v Olomouci. V době srážky bylo ve vlaku 13 lidí včetně strojvedoucího a průvodčí. Podle prvotních informací z místa a výpovědi svědků bylo světelné a zvukové signalizační zařízení v době nehody aktivní, řekla Zajícová. Okolnosti nehody vyšetřují policisté.

České dráhy na svém webu oznámily, že provoz vlaků mezi Olomoucí a Velkou Bystřicí by měl být zastaven zhruba do 11:00. V tomto úseku jednokolejné trati vedoucí z Olomouce do Opavy byla zavedena náhradní autobusová doprava.

autor: ČTK | 11. 8. 2019 10:36

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Olomoucký kraj

  reklama
  reklama
  reklama