Řidička vjela u Olomouce pod vlak, ten táhl auto 150 metrů. Nehoda má jen 2 zraněné

ČTK ČTK
11. 8. 2019 10:36
Dvě ženy se v neděli ráno zranily při srážce osobního vlaku s automobilem na železničním přejezdu mezi obcemi Bystrovany a Velká Bystřice nedaleko Olomouce. Zraněnou řidičku i cestující záchranáři převezli do Fakultní nemocnice v Olomouci, sdělila policejní mluví Miluše Zajícová. Kvůli nehodě je na trati mezi Olomoucí a Velkou Bystřicí zastaven provoz vlaků a jezdí tam autobusy.
Střet vlaku s osobním autem u Velké Bystřice na Olomoucku.
Střet vlaku s osobním autem u Velké Bystřice na Olomoucku. | Foto: HZS Olomouckého kraje

Osobní automobil se s vlakem na přejezdu srazil kolem 07:00. "Řidička vozidla jela ve směru od Bystrovan na Velkou Bystřici a najela na železniční přejezd v době, kdy zde projížděla vlaková souprava ve směru od Olomouce na Velkou Bystřici. Došlo ke střetu, po kterém vlak táhl auto asi ještě 150 metrů před sebou, než úplně zastavil," uvedla Zajícová.

Při nehodě se zranila řidička osobního automobilu a jedna cestující z vlaku. Obě ženy byly převezeny do Fakultní nemocnice v Olomouci. V době srážky bylo ve vlaku 13 lidí včetně strojvedoucího a průvodčí. Podle prvotních informací z místa a výpovědi svědků bylo světelné a zvukové signalizační zařízení v době nehody aktivní, řekla Zajícová. Okolnosti nehody vyšetřují policisté.

České dráhy na svém webu oznámily, že provoz vlaků mezi Olomoucí a Velkou Bystřicí by měl být zastaven zhruba do 11:00. V tomto úseku jednokolejné trati vedoucí z Olomouce do Opavy byla zavedena náhradní autobusová doprava.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy