Policie vyšetřuje napadení pěti dětí v Lipníku nad Bečvou, dvě skončily v nemocnici

mp mp
8. 4. 2019 16:18
Přerovská policie vyšetřuje nedělní napadení dětí v Lipníku nad Bečvou. "V podvečerních hodinách jsme přijali oznámení od rodičů, že byly jejich děti fyzicky napadeny," informovala Aktuálně.cz přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Skupinku pěti dětí napadli v zámeckém parku muž a žena, uvedla policie bez bližších podrobností. Jejich motiv zatím není jasný.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

"V současné době provádíme vlastní šetření, výslechy osob a prověřujeme veškeré informace," uvedla Zajícová. Policie událost vyšetřuje jako přestupek proti občanskému soužití.

Server Romea.cz mluvil s matkou jednoho z napadených dětí. "Moje dcera od ženy dostala facku. Byla jsem kvůli tomu už na policii, protože to, co se odehrálo, je strašné. Další děti byly zbité mnohem víc. Jedna z dívek potom, co ji ten chlap dal ránu do hrudi, nemohla vůbec dýchat. Policie by měla mít záznam z kamer, které v parku jsou," popsala serveru Martina Marejková, matka jedné z napadených dívek. Dvě děti musely být ošetřeny v nemocnici a jedno z nich zůstalo na pozorování.

Konflikt podle svědků, s nimiž hovořila Romea.cz, vznikl kvůli dřívější hádce dcery útočníka s některým z dětí, ke které mělo dojít několik dní před nedělním incidentem. Útočníci prý na děti řvali rasistické nadávky.

"Policie v souvislosti s uvedeným případem a ke zklidnění situace ve městě spolupracuje s městským úřadem, specialistou na romskou problematiku a také s asistenty prevence kriminality," dodala mluvčí Zajícová.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Kryštof přesouvá vánoční koncerty v O2 areně na prosinec 2021

Kvůli opatřením proti šíření koronaviru kapela Kryštof přeložila oba prosincové vyprodané koncerty v pražské O2 areně na příští rok. Prodáno bylo přes 30 tisíc vstupenek, které zůstávají v platnosti i na nové termíny. Lístky z pátku 4. prosince 2020 platí na nový termín 18. prosince příštího roku. Vstupenky ze soboty 5. prosince platí na 19. prosince 2021.

Na koncertě měla zaznít i píseň Vánoční, kterou Richard Krajčo a skupina Kryštof před dvěma lety nahráli s Karlem Gottem a po dohodě ji představili až nedávno, rok po Gottově loňském úmrtí. Skupina Kryštof kvůli opatřením proti šíření koronaviru vedle O2 areny již přeložila osm letních festivalů Kryštof Kemp.

Zdroj: ČTK
Další zprávy