Mladíci zmlátili vrstevníka a pohodili ho v lese. Pomoc si přivolal díky aplikacím

ČTK ČTK
25. 2. 2019 13:06
Policie zadržela tři mladé muže, které podezírá ze čtvrtečního pokusu o vraždu v Brně-Žabovřeskách. Dvacetiletého vrstevníka podle vyšetřovatelů napadli v parku v Luční ulici, pak ho odvezli do lesa. I přes závažná zranění muž dokázal zavolat na tísňovou linku. Nevěděl ale, kde přesně je, a tak při určení polohy pomohly aplikace v jeho mobilu. Trojice podezřelých je ve vazbě.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Útok se odehrál v Luční ulici ve čtvrtek večer. Údajní pachatelé tam oběť vylákali pod záminkou obchodní schůzky. V parku dva z útočníků oběť napadli, naložili do auta a odvezli do lesa mezi Brnem a Bílovicemi nad Svitavou na Brněnsku, kde muže nechali napospas osudu.

Když se podařilo napadeného najít a předat do péče lékařů, začali policisté zjišťovat, co přesně se stalo. Postupně se dostali ke třem podezřelým, v neděli soud rozhodl o jejich vzetí do vazby.

Napadenému muži je 20 let. Domnělí útočníci jsou jeho vrstevníci. Nejmladší, osmnáctiletý, studuje na střední škole. Dalšímu je 22 let a pracuje jako řidič, třetí je o rok starší a studuje vysokou školu. Všem hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

Vzali mu peníze

Útočníci se podle policie zmocnili několika desítek tisíc korun v hotovosti. Motiv činu je dosud předmětem vyšetřování, okolnosti ale nasvědčují tomu, že mohl být loupežný, naznačil policejní mluvčí Pavel Šváb..

Policisté hledají svědky, kteří se ve čtvrtek mezi 20:00 a 21:00 pohybovali v okolí domu v Luční 21 a všimli si pohybu lidí nebo aut. Přihlásit se mohou na lince 158.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy