Policie obvinila muže z vraždy ženy v Prostějově

ČTK ČTK
7. 7. 2014 11:06
Smrti ženy předcházel konflikt s obviněným, osmačtyřicetiletá žena zemřela v nemocnici na následky zranění.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Prostějov - Policisté obvinili z páteční vraždy ženy v Prostějově pětapadesátiletého muže. Žena zemřela na následky těžkého zranění v nemocnici. Podle kriminalistů její smrti předcházel konflikt s obviněným, který byl v té době silně opilý. Uvedla to v pondělí krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Bližší informace zatím policie nechce sdělit.

"Muž je obviněn z vraždy. Okolnosti celé události jsou stále předmětem šetření," uvedla policejní mluvčí.

Tragédie se odehrála v pátek mezi 11:00 až 13:00 v jednom z prostějovských domů. Předcházel jí konflikt mezi obviněným mužem a osmačtyřicetiletou ženou, který skončil těžkým zraněním napadené. Byla převezena do nemocnice, kde večer zemřela. Podezřelého muže zadrželi policisté na místě události. Byl značně opilý, měl 3,2 promile alkoholu. Skončil na záchytné stanici.

V Olomouckém kraji jde letos o pátý případ vraždy nebo pokusu o ni. První se stala v lednu, kdy byl v Libině na Šumpersku zavražděn třiadvacetiletý muž. Osmnáctiletého podezřelého zadrželi policisté doma. Naposledy pokus o vraždu vyšetřovali policisté na konci dubna. Podezírají z něj dva muže, kteří se podle nich pokusili zabít pětatřicetiletého muže na Přerovsku. Napadený útok přežil, a přestože utrpěl vážné zranění, dokázal si přivolat pomoc.

Loni vyšetřovali kriminalisté v kraji 12 vražd či pokusů, objasnit se podařilo 11 případů. Bez objasnění zůstává vražda motorkáře v Libině na Šumpersku.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy