Muž nakradl v Olomouci jízdní kola za 100 tisíc korun

ČTK ČTK
22. 7. 2013 11:02
Mladík žádá prodejce o zkušební jízdu, ale s jízdním kolem se už zpět nevrací

Olomouc - Neznámý pachatel krade z olomouckých prodejen jízdní kola. Mladík si v pěti případech nové kolo v hodnotě kolem 20 000 korun od prodejců půjčil na zkušební jízdu a už se nevrátil.

Policisté nevylučují, že případů může být více.

Krádeží se mladík podle policistů dopustil od letošního března v různých prodejnách v Olomouci.

"Muž navštívil prodejny jízdních kol a nechal si od prodávajících předvést některé z nich. Poté požádal o zkušební jízdu na kole v hodnotě 20 000 korun. Z prodejen odjel a už se nevrátil. Prodejcům často říkal, že bude jezdit kolem Svatého Kopečku," uvedla policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Muž obcházející olomoucké prodejny jízdních kol má 25 až 35 let. Je hubený a měří od 175 do 180 centimetrů. Má blond vlasy, hovoří plynně česky a bez přízvuku. 

Na kůži pravé části obličeje, na pravém předloktí a na lýtku pravé nohy má souvislé červené skvrny.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Policisté provedli prohlídky v budovách vnitra a ředitelství hasičů

Policisté provedli prohlídky v budovách vnitra a ředitelství hasičů, uvedl iRozhlas.cz. Zásah podle serveru souvisí s kauzou nemocničních zakázek.

před 40 minutami

Vstupenky na Kosovo nakonec budou k dostání i na internetu

Vstupenky na zápas českých fotbalistů s Kosovem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nakonec budou k dispozici i přes internet. Fotbalová asociace ČR původně online prodej v rámci bezpečnostních opatření zrušila, dnes však umožnila rezervaci přes web.

Fanoušci si rezervované lístky poté buď vyzvednou těsně před zápasem v Plzni, nebo je dostanou poštou. Stejně jako při prodeji na pokladnách stadionu ve Štruncových sadech, kde se utkání 14. listopadu uskuteční a výhra reprezentaci zajistí místo na Euru, bude při rezervaci na webu www.vstupenkyfotbal.cz možné na jeden občanský průkaz pořídit pouze čtyři vstupenky.

před 48 minutami

Útok Afghánce na severu Rakouska má druhou oběť, zemřel zaměstnanec ubytovny

Pondělní útok nožem v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic si vyžádal druhou oběť, těžkým zraněním podlehl pracovník místní ubytovny pro žadatele o azyl. V pátek to podle agentury APA oznámila policie. Za incidentem podle vyšetřovatelů stojí neúspěšný afghánský žadatel o azyl, který nejprve pobodal svého opatrovatele a poté při útěku zabil místního zemědělce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy