Muž, který lákal z nezletilých dívek na internetu intimní fotografie, dostal tříletou podmínku

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 6. 2016 12:12
Přerovský okresní soud potrestal tříletým podmíněným trestem čtyřicetiletého muže za zneužití nezletilých dětí na sociální síti. Podle rozsudku je muž oslovoval pod profilem čtrnáctileté školačky, kriminalisté zmapovali celkem 92 případů, v některých z nich žádal i zaslání intimních fotografií. Při domovní prohlídce u něj policisté našli také dětskou pornografii. Muž se k jednání doznal. Rozhodnutí soudu není pravomocné. Informoval o tom soudce Martin Lýsek. "Odsouzen byl za uvedené trestné činy k tříletému trestu s podmíněným odkladem na čtyři roky. Byl mu uložen také trest propadnutí věci - počítače a mobilu, přes které prostřednictvím sociální sítě komunikoval," řekl soudce.
Soud, ilustrační foto
Soud, ilustrační foto | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

Aktualizováno před 41 minutami

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy