Soud poslal do vazby ženu, která tajila porod. Novorozence schovala v prádelníku, zemřel v nemocnici

ČTK ČTK
16. 8. 2017 10:44
Plzeňský soud poslal do vazby dvacetiletou ženu, kterou krajská policie obvinila v pondělí z vraždy. V neděli chtěla utajit porod. Žena si zavolala o pomoc záchranou službu kvůli gynekologickým potížím. Holčičku schovala před lékaři v prádelním koši, ale ta ještě stejnou noc zemřela ve fakultní nemocnici. Soudce návrh na uvalení vazby akceptoval, uvedl Okresní soud Plzeň-město i krajská policie. Policisté našli v bytě zraněného novorozence v koši na prádlo. Poskytli mu první pomoc a přivolali lékaře. "Dítě mělo závažná poranění hlavy a těla. Narozená holčička, bohužel, i přes veškerou péči lékařů ještě tu noc zraněním podlehla," dodala policejní mluvčí Martina Korandová.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Isifa/Thinkstock
 

Právě se děje

před 26 minutami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy