Dálnici D35 u Olomouce uzavřela nehoda dvou osobních aut, dva lidé jsou zraněni

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 7. 2018 9:41
Téměř na dvě hodiny byla v pondělí ráno uzavřena dálnice D35 ve směru z Olomouce na Mohelnici kvůli nehodě dvou osobních aut. "Nehoda se stala po 06:00, provoz je již obnoven v jednom jízdním pruhu," řekla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. "Při nehodě se zranili dva lidé," řekl mluvčí krajské záchranné služby Pavel Lampa. Nehoda se stala na 261. kilometru dálnice, krátce před 07:00 byla dálnice zcela uzavřena. Řidiče mířící od Olomouce směrem na Mohelnici policie odkláněla na sjezdu na Křelov, před 09:00 byl provoz ve směru z Olomouce na Mohelnici obnoven zatím v jednom jízdním pruhu, uvedla policejní mluvčí. Okolnosti nehody policie stále vyšetřuje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 53 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 58 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy