reklama
 
 

Taxislužbě skokana Jandy ukradli registrační značky na přání, za nalezení vypsala firma odměnu

18. 2. 2016 16:02
Taxislužbě, jejímž vlastníkem je skokan na lyžích Jakub Janda, zloději ukradli z aut registrační značky na přání s textem VIP TAXI1 a VIP TAXI2. Firma vyhlásila finanční odměnu 50 000 korun za poskytnutí informací vedoucích k dopadení pachatelů, uvedl spolumajitel Lukáš Hilšer. Nové značky se stejným textem jim totiž úřad nevydá. Policie celou záležitost vyšetřuje.

Frenštát pod Radhoštěm - Zatím neznámí zloději ukradli taxislužbě skokana na lyžích Jakuba Jandy automobilové registrační značky na přání. Případem se zabývá policie. Majitelé společnosti se domnívají, že za krádeží může být i konkurenční boj. Za informace vedoucí k dopadení pachatelů a navrácení značek s textem VIP TAXI1 a VIP TAXI2 vyhlásila firma odměnu 50 000 korun, řekl spolumajitel společnosti Lukáš Hilšer.

"Už několikrát se k nám dostala informace, že se na nás místní taxikáři domlouvají. Prý se chystají udělat něco s auty. Nebral jsem to vážně. Až do včerejška," uvedl Hilšer, který přepravní společnost vlastní společně se skokanem na lyžích Jakubem Jandou.

Odměnu vyhlásili hlavně proto, aby značky získali zpět. Úřady jim totiž nové se stejným textem už nevydají. "Byla by škoda o tu sérii přijít. Navíc jsme před časem požádali o další, protože jsme přikoupili mikrobus," řekl. Celkovou škodu odhaduje na 30 000 korun.

Případ vyšetřuje novojičínská policie. Její mluvčí Petr Gřes řekl, že značky z aut zmizely v noci na středu. Vozy byly zaparkované před domem v Závodní ulici ve Frenštátě pod Radhoštěm. "Pátráme po pachateli i odcizených registračních značkách. Frenštátští policisté přijmou také informace od případných svědků události," řekl Gřes.

Podle mluvčího jde o první případ odcizení registračních značek na přání na Novojičínsku. Lidé mohli o registrační značky žádat od 4. ledna. V Moravskoslezském kraji o ně v lednu požádalo 237 lidí.

autor: ČTK | 18. 2. 2016 16:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Moravskoslezský kraj

  reklama
  reklama
  reklama