Kněz detektivem. Vypátral zloděje a získal přiznání

Domácí Domácí
3. 10. 2013 11:47
Mladíkovi nebylo v kostele nic "svaté". Do zastavárny prodal i kříž či kněžské štóly
Kněz si krádež ve svém kostele vyšetřil sám (ilustrační foto).
Kněz si krádež ve svém kostele vyšetřil sám (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Ostrava - Kněz zjistil, že mu kdosi zcizil mikrofony z kůru. Rozjel vlastní pátrací akci. Vedl rozhovory se svědky, vytipoval pachatele, tomu předložil důkazy a přiměl ho k přiznání. Pak se dostavil s mladíkem na policejní služebnu.

Jak se ukázalo, při krádeži nezůstalo jen u mikrofonů. Věc nyní mají v rukou ostravští policisté.

Těm kněz ulehčil práci, neboť jim dovedl pachatele přímo na oddělení. Předcházel tomu dobře promyšlený rozhovor s lupičem.

"Díky opravdu detailní přípravě pak podezřelému mohl oponovat, že jím původně uváděné verze události, nejsou pravdivé. A tak zřejmě pod tíhou konkrétních sdělení, se podezřelý mladík panu faráři přiznal," popisuje mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Na služebně si podezřelý dvacetiletý mladík "vzpomněl", že kromě mikrofonů odcizil i kovový kříž, dvě kněžské štóly a kněžský klobouk i látkovou brašnu s vyobrazením Jezulátka

Škoda na majetku byla předběžně stanovena ve výši zhruba 10 000 korun.

"V jedné ze zastaváren policisté zajistili mikrofon, štóly a látkovou brašnu. Pachateli krádeže hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," uzavírá mluvčí.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc týdne, na Jizerce naměřili minus 21 stupňů

Noc na dnešek byla podle meteorologů pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. Především na východě a severovýchodě teploty při vyjasnění klesly až k minus deseti stupňům Celsia. Největší zima byla v Jizerských horách, v mrazové kotlině na Jizerce naměřili dokonce minus 21 stupňů. V dalších dnech se má oteplovat, od pátku už by teploty v noci pod nulu klesat neměly, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na dnešek se vyjasnilo všude kromě jihu a jihozápadu země. "Ve studeném vzduchu a při slabém větru tak klesly teploty v nižších a středních polohách na minus čtyři až minus osm stupňů Celsia, na východě a severovýchodě až na minus deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V Jizerských horách se teploty pohybovaly většinou kolem minus 15 stupňů, ve výjimečných případech, jako právě na Jizerce, spadly ještě níže.

Na jihu a jihozápadě Čech bylo díky nízké oblačnosti tepleji, nejčastěji mezi nulou až minus čtyřmi stupni Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy