Kněz detektivem. Vypátral zloděje a získal přiznání

Domácí Domácí
3. 10. 2013 11:47
Mladíkovi nebylo v kostele nic "svaté". Do zastavárny prodal i kříž či kněžské štóly
Kněz si krádež ve svém kostele vyšetřil sám (ilustrační foto).
Kněz si krádež ve svém kostele vyšetřil sám (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Ostrava - Kněz zjistil, že mu kdosi zcizil mikrofony z kůru. Rozjel vlastní pátrací akci. Vedl rozhovory se svědky, vytipoval pachatele, tomu předložil důkazy a přiměl ho k přiznání. Pak se dostavil s mladíkem na policejní služebnu.

Jak se ukázalo, při krádeži nezůstalo jen u mikrofonů. Věc nyní mají v rukou ostravští policisté.

Těm kněz ulehčil práci, neboť jim dovedl pachatele přímo na oddělení. Předcházel tomu dobře promyšlený rozhovor s lupičem.

"Díky opravdu detailní přípravě pak podezřelému mohl oponovat, že jím původně uváděné verze události, nejsou pravdivé. A tak zřejmě pod tíhou konkrétních sdělení, se podezřelý mladík panu faráři přiznal," popisuje mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Na služebně si podezřelý dvacetiletý mladík "vzpomněl", že kromě mikrofonů odcizil i kovový kříž, dvě kněžské štóly a kněžský klobouk i látkovou brašnu s vyobrazením Jezulátka

Škoda na majetku byla předběžně stanovena ve výši zhruba 10 000 korun.

"V jedné ze zastaváren policisté zajistili mikrofon, štóly a látkovou brašnu. Pachateli krádeže hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," uzavírá mluvčí.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Aktivisté z Greenpeace promítli na budovu vlády vzkaz pro Babiše

Aktivisté ve vzkazu požadovali, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá, premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří.

Z Dvořákova nábřeží promítali na budovu české vlády aktivisté heslo "Chraňte klima, aby tady mohly žít i naše děti! Greenpeace." Projekci prokládali obrazy plamenů. Heslo vycházející z předvolebního hesla hnutí ANO vybrala organizace záměrně.

"To je celý smysl té uhlíkové neutrality a všech klimatických opatření. Abychom planetu a životní podmínky v aspoň stávající podobě, ideálně i lepší zanechaly i pro naše děti a budoucí generace," vysvětlil aktivista Jana Freidinger.

Další zprávy