Kramný, obžalovaný z vraždy ženy a dcery, zůstane ve vazbě

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 6. 2015 11:47
Ve vazbě je Kramný od loňského února. Případ začne řešit soud od 29. června.
Foto: ČTK

Ostrava - Petr Kramný, obžalovaný z vraždy manželky a dcery, zůstává ve vazbě. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě, který bude případ vraždy řešit od 29. června. Rozhodnutí je pravomocné, Kramný se vzdal možnosti podat si stížnost. Podle obžaloby muž obě ženy zavraždil elektrickým proudem při dovolené v Egyptě. Kramný vinu odmítá.

"Krajský soud v Ostravě shledal důvody pro setrvání obžalovaného ve vazbě. Existuje obava, že by se vyhýbal trestnímu stíhání," řekl mluvčí soudu Dalibor Zecha. Obhájkyně Kramného Jana Rejžková řekla, že takové rozhodnutí čekala. "Za situace, kdy je za tři týdny nařízeno hlavní řízení, se to dalo předpokládat," uvedla. Podle ní se Kramný práva na stížnost vzdal z praktických důvodů. "Nadřízený soud by nebyl schopen rozhodnout do doby, než bude zahájeno hlavní líčení," řekla.

O případném prodloužení vazby soud musel rozhodnout podle zákona. Ve vazbě je Kramný od loňského února. V červnu by vypršela lhůta jeho vazebního stíhání v době přípravného řízení, ale obžaloba byla podána už v květnu. Kramný tedy může ve vazbě zůstat až do roku 2019.

Kramného žena s dcerou zemřely koncem předloňského července v hotelu v Hurghadě, kde rodina trávila dovolenou. Média původně spekulovala o tom, že ženy byly otráveny, posléze se objevily informace, že je mohl zabít elektrický proud. Moravskoslezští policisté muže obvinili z vraždy loni v únoru.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliardy korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covid-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Úrokové sazby hypoték stouply v květnu počtvrté v řadě, ukázal index

Úrokové sazby hypoték míří čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. Vyplývá to z výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterého v květnu vzrostly průměrné sazby na 2,15 procenta z dubnových 2,12 procenta. Hranici dvou procent překročily v březnu.

Odborníci očekávají, že ke konci roku se sazby mohou vyšplhat až ke třem procentům. V důsledku rostoucích cen nemovitostí současně roste i průměrná cena hypotéky, která aktuálně dosahuje 2,925.582 Kč. Před dvěma lety přitom byla o 30 procent níže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy