reklama
 
 

Za krvavý útok mačetami padlo druhé obvinění

9. 8. 2011 15:15
Patnáctiletý mladík čelí obvinění z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví

Nový Bor (Českolipsko) - Kriminalisté v úterý obvinili druhého podezřelého z nedělního krvavého útoku mačetami a obušky v baru v Novém Boru na Českolipsku. Zraněni při něm byli tři lidé.

Patnáctiletý mladík, kterého policie zadržela v pondělí dopoledne, čelí obvinění z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví ve formě spolupachatelství, uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Mluví se až o sedmi útočnících

V neděli policie dopadla prvního podezřelého, sedmatřicetiletého muže. V pondělí v podvečer byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví. Může za to jít do vězení na pět až 12 let. Jeho mladistvému spolupachateli by vzhledem k věku v případě uznání viny hrozilo nejvýše šest let vězení. Soudit by jej měl soud pro mladistvé.

Incident se odehrál kolem půl druhé odpoledne v Purkyňově ulici. Podle médií mu předcházela roztržka. Obsluha údajně požádala dva mladíky o předložení občanského průkazu a následoval slovní konflikt. Jeden z hostů se prý servírky zastal a mladíka udeřil. Krátce poté do baru vtrhla skupina útočníků a hosty napadla.

Údaje o počtu útočníků se zatím rozcházejí. Hovoří se o pěti nebo sedmi. V cele byli v úterý teprve dva. "Žádného dalšího jsme nezadrželi, ale pracujeme na tom," dodala mluvčí českolipské policie. Vyloučené podle ní není ani to, že bude skutek nakonec kvalifikován i přísněji.

Při útoku byli zraněni tři muži, dva ve věku 36 let a jeden třiatřicetiletý. Ten utrpěl těžké zranění a je nyní v péči lékařů liberecké nemocnice.

"Není v bezprostředním ohrožení života," potvrdil mluvčí nemocnice Lukáš Gibiec. Další z napadených je v nemocnici v České Lípě. Poslední se léčí doma. Při útoku všichni utrpěli hlavně řezné a sečné rány.

autor: ČTK | 9. 8. 2011 15:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Liberecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama