reklama
 
 

Za útok mačetami padlo první obvinění

8. 8. 2011 21:41
Obvinění z těžkého ublížení na zdraví si vyslechl sedmatřicetiletý muž

Nový Bor (Českolipsko) - V případě nedělního útoku mačetami a obušky v baru v Novém Boru na Českolipsku padlo první obvinění, a to z těžkého ublížení na zdraví.

V pondělí večer si je vyslechl sedmatřicetiletý muž, kterého policisté dopadli už v neděli. Uvedla to policejní mluvčí Ludmila Knopová. Při útoku byli zraněni tři lidé. Policie má zatím podezřelé dva.

V pondělí dopoledne v Novém Boru dopadla ještě patnáctiletého mladíka. Informace o počtu útočníků se zatím různí. Policie původně hovořila o třech, média ale uvádějí i pět nebo sedm.

Obviněný zatím zůstává v policejní cele. "Na muže bude podán návrh na vzetí do vazby," dodala Knopová. Pokud jej soud uzná vinným, hrozí mu vězení na pět až 12 let.

Útok se odehrál kolem 13:30 na Purkyňově ulici. Důvodem napadení hostů baru bylo údajně napomenutí za hlučné chování. Policie uvedla, že s ohledem na závažnost případu během vyšetřování mnoho informací zveřejňovat nebude.

Při útoku utrpěli zranění tři muži, dva ve věku 36 let, jeden třiatřicetiletý. Jeho poranění označili lékaři jako těžké. Dva z mužů zůstávají v českolipské nemocnici, vážněji zraněný je na jednotce intenzivní péče. Posledního lékaři propustili do domácího léčení. Při útoku utrpěli hlavně řezné a sečné rány.

autor: ČTK | 8. 8. 2011 21:41

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Liberecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama