Za útok mačetami padlo první obvinění

ČTK ČTK
8. 8. 2011 21:41
Obvinění z těžkého ublížení na zdraví si vyslechl sedmatřicetiletý muž
Foto: Policie ČR

Nový Bor (Českolipsko) - V případě nedělního útoku mačetami a obušky v baru v Novém Boru na Českolipsku padlo první obvinění, a to z těžkého ublížení na zdraví.

V pondělí večer si je vyslechl sedmatřicetiletý muž, kterého policisté dopadli už v neděli. Uvedla to policejní mluvčí Ludmila Knopová. Při útoku byli zraněni tři lidé. Policie má zatím podezřelé dva.

V pondělí dopoledne v Novém Boru dopadla ještě patnáctiletého mladíka. Informace o počtu útočníků se zatím různí. Policie původně hovořila o třech, média ale uvádějí i pět nebo sedm.

Obviněný zatím zůstává v policejní cele. "Na muže bude podán návrh na vzetí do vazby," dodala Knopová. Pokud jej soud uzná vinným, hrozí mu vězení na pět až 12 let.

Útok se odehrál kolem 13:30 na Purkyňově ulici. Důvodem napadení hostů baru bylo údajně napomenutí za hlučné chování. Policie uvedla, že s ohledem na závažnost případu během vyšetřování mnoho informací zveřejňovat nebude.

Při útoku utrpěli zranění tři muži, dva ve věku 36 let, jeden třiatřicetiletý. Jeho poranění označili lékaři jako těžké. Dva z mužů zůstávají v českolipské nemocnici, vážněji zraněný je na jednotce intenzivní péče. Posledního lékaři propustili do domácího léčení. Při útoku utrpěli hlavně řezné a sečné rány.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy