Česká neděle: hosté zaútočili na obsluhu baru mačetami

Domácí Domácí
7. 8. 2011 20:20
Stalo se to v Novém Boru. Údajně jako odplata za napomenutí za hlučné chování
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Archiv Aktuálně.cz

Nový Bor - Tři útočníci vyzbrojeni mačetami vtrhli v neděli odpoledne do jednoho z barů v Novém Boru na Českolipsku, kde napadli obsluhu a hosty.

Podle policie to měla být zřejmě odplata za napomenutí za hlučné chování.

"Tři lidé byli převezeni do nemocnice. Dva s těžšími poraněními zůstali hospitalizováni, jeden byl po ošetření propuštěn do domácí léčby," informovala Aktuálně.cz liberecká policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Podle mluvčí Krajské záchranné služby šlo ve všech třech případech o mnohačetná sečná zranění

Na podlaze baru zůstaly po útoku velké stopy krve.

Jednoho z pachatelů policisté zadrželi a obvinili. Po zbylých dvou pátrají.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Cena bitcoinu poprvé od začátku března klesla pod 50 tisíc dolarů

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin dnes poprvé od 8. března sestoupila pod hranici 50 tisíc dolarů (zhruba 1,1 milionu korun). Kolem 8:00 SELČ se bitcoin podle obchodní platformy CoinDesk prodával za zhruba 49 600 dolarů. Za posledních 24 hodin tak ztrácel kolem devíti procent.

V průběhu dnešního obchodování cena bitcoinu klesla až na zhruba 48 400 dolarů. Minulý týden se přitom vyšplhala až na rekordní maximum v blízkosti 65 tisíc dolarů. K dnešnímu poklesu podle agentury Reuters přispěly spekulace, že plán amerického prezidenta Joea Bidena na výrazné zvýšení daně z kapitálových výnosů povede k omezení investic do digitálních aktiv.

Někteří obchodníci a analytici však předpokládají, že pokles ceny bitcoinu je pouze přechodný. Poukazují na to, že digitální měny jsou mezi drobnými i institucionálními investory čím dál více vnímány jako legitimní investice. Minulý týden zájem o bitcoin podpořil vstup největší americké kryptoměnové burzy Coinbase na akciový trh Nasdaq.

Zdroj: ČTK
Další zprávy