Česká neděle: hosté zaútočili na obsluhu baru mačetami

Domácí Domácí
7. 8. 2011 20:20
Stalo se to v Novém Boru. Údajně jako odplata za napomenutí za hlučné chování
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Archiv Aktuálně.cz

Nový Bor - Tři útočníci vyzbrojeni mačetami vtrhli v neděli odpoledne do jednoho z barů v Novém Boru na Českolipsku, kde napadli obsluhu a hosty.

Podle policie to měla být zřejmě odplata za napomenutí za hlučné chování.

"Tři lidé byli převezeni do nemocnice. Dva s těžšími poraněními zůstali hospitalizováni, jeden byl po ošetření propuštěn do domácí léčby," informovala Aktuálně.cz liberecká policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Podle mluvčí Krajské záchranné služby šlo ve všech třech případech o mnohačetná sečná zranění

Na podlaze baru zůstaly po útoku velké stopy krve.

Jednoho z pachatelů policisté zadrželi a obvinili. Po zbylých dvou pátrají.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň a blíží se k Bermudám. Ostrovy přijaly řadu opatření

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň z pěti a doprovází ho nyní vítr o rychlosti až 185 kilometrů za hodinu. Podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) se nachází asi 655 kilometrů západně od Bermud, které by měl podle současné předpovědi okrajově zasáhnout. Při pouze drobné změně současné trasy by však mohl na ostrovy udeřit přímo, informovala agentura AP.

Ministr Bermud pro národní bezpečnost sdělil agentuře Reuters, že se v poledne místního času (17:00 SELČ) na ostrovech uzavřou školy, vládní budovy a přestanou plout trajekty. O několik hodin později rovněž přestane jezdit hromadná doprava. Meteorologové očekávají až deset centimetrů srážek, prudký vítr a silné vlnobití. 

Na pobřeží Texaského zálivu mezitím udeřila tropická bouře Imelda, která má v příštích dnech na některých místech jihovýchodního Texasu a jihozápadní Louisiany přinést až 46 centimetrů srážek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy