Primátor Liberce Batthyány končí jako předseda krajského ANO. Nestíhám, omluvil se

ČTK ČTK
21. 1. 2016 12:42
Primátor Liberce Tibor Batthyány odchází z funkce krajského předsedy ANO v Libereckém kraji. "Rezignoval jsem z časových důvodů. Nemohl bych ji zodpovědně vykonávat a možná by se to mohlo do budoucna nepříznivě projevit," uvedl Batthyány. Vedením ANO v Libereckém kraji byla dočasně pověřena poslankyně Jana Pastuchová. Nového předsedu si členové vyberou na krajském sněmu 19. února, kde budou také schvalovat i kandidátku pro podzimní krajské volby. V čele kandidátky by měl stát ředitel českolipské nemocnice Jaroslav Kratochvíl.
Primátor Liberce Tibor Batthyány.
Primátor Liberce Tibor Batthyány. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Životní minimum se zvyšuje z 3410 na 3860 Kč měsíčně

Životní minimum se od středy zvyšuje o 13,2 procenta, a to po více než osmi letech. Pro samotného dospělého se měsíční částka zvedá z 3410 na 3860 korun. U dětí a dospělých v rodině se pohybuje nově od 1970 do 3550 korun, roste tak o 230 až 410 korun. Existenční minimum činí 2490 místo dosavadních 2200 korun.

S životním minimem se srovnává příjem žadatelů o dávky. Zjišťuje se tak, zda mají na pomoc od státu nárok. Například přídavek na dítě či porodné je pro rodiny s příjmem pod 2,7násobek minima. Nejnižší uznaná částka pro život se využívá třeba i pro stanovení nezabavitelného minima u dlužníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy