Továrník Jiří Hlavatý se do Senátu nevrátí. V doplňovacích volbách prohrál se starostou Vrchlabí

Jan Menšík Jan Menšík
13. 1. 2018 16:26
Novým senátorem za okres Trutnov se stal starosta Vrchlabí Jan Sobotka, který porazil továrníka Jiřího Hlavatého. Voliči tak rozhodli v druhém kole doplňovacích voleb, které se konalo současně s prezidentskými volbami. Sobotka dostal od voličů o polovinu hlasů více než Hlavatý. Doplňovací senátní volby vyhlásil prezident republiky poté, co se tehdejší senátor Hlavatý rozhodl v parlamentních volbách podpořit hnutí ANO Andreje Babiše svou účastí na kandidátce. Poté, co jej voliči do sněmovny vykroužkovali, mu senátorský mandát zanikl. Po několika týdnech se vzdal poslaneckého křesla a oznámil, že se bude znovu ucházet o post senátora.
Jiří Hlavatý.
Jiří Hlavatý. | Foto: Taneček David
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy