V Novém Bydžově byl zavražděn Polák, policie zadržela sedm jeho krajanů

ČTK ČTK
31. 1. 2016 18:56
Nový Bydžov (Hradecko) - Policie vyšetřuje od dopoledne vraždu mladého Poláka v Novém Bydžově na Hradecku. Kriminalisté zadrželi sedm Poláků z okolí mrtvého a zjišťují, zda některý z nich nemá s vraždou něco společného. Mrtvý i zadržení muži na Novobydžovsku pracovali. Řekla to mluvčí krajské policie Ivana Ježková. Mrtvý byl nalezen v jednom z bytových domů nedaleko hlavního bydžovského Masarykova náměstí. "Přivolaný lékař konstatoval, že muž zemřel násilnou smrtí. Případ jsme začali vyšetřovat jako vraždu," uvedla mluvčí. Kriminalisté budou přes noc vyslýchat všechny zadržené. "Nemůžeme vyloučit, že by mezi nimi mohly být osoby, které by mohly objasnit, k čemu došlo," řekla Ježková
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: René Volfík\Economia
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy