Soud poslal na 17 let do vězení muže podezřelého z vraždy pošťačky

ČTK ČTK
28. 1. 2016 14:43
Sedmnácti lety vězení soud potrestal Martina Balhara, který v září 2013 v opilosti ubil vedoucí pobočky pošty ve Skřipově na Opavsku. Odsouzený vinu odmítá a na místě se proti rozsudku odvolal. Soudkyně připustila, že obžalovaného neusvědčuje žádný přímý důkaz. Existuje řada nepřímých důkazů, které na sebe navazují a tvoří logický řetězec. Jedním z nich jsou pachové stopy Balhara nalezené za přepážkou pošty. Balhar si z pošty odnesl i 200 tisíc korun.
Martina Balhara soud za vraždu pošťačky potrestal sedmnácti lety vězení. (Ilustrační foto)
Martina Balhara soud za vraždu pošťačky potrestal sedmnácti lety vězení. (Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Ostrava - Za loupežnou vraždu poštovní úřednice ve Skřipově na Opavsku poslal ve čtvrtek Krajský soud v Ostravě šestadvacetiletého Martina Balhara na 17 let do vězení. Soud ho uznal vinným z toho, že ženu 30. září 2013 v opilosti ubil neznámým předmětem.

Odsouzený vinu odmítá a na místě se proti rozsudku odvolal. "To není normální. Neexistuje spravedlnost v tomto státě," řekl, když po vynesení rozsudku opouštěl jednací síň.

S rozsudkem není spokojena ani jeho matka. "Kecy," komentovala slova soudkyně, když popisovala hlavní důkazy. Už během vyšetřování byla její výpověď důležitým prvkem obhajoby. Žena tvrdila, že v době vraždy byl její syn s ní doma. "Byl se mnou. Za tím si stojím. Ať si mě klidně žalují pro křivé svědectví," řekla novinářům.

Soud jejímu tvrzení ani výpovědi dalších blízkých příbuzných neuvěřil. Soudkyně uvedla, že jejich tvrzení vyvrátilo jiné svědectví. Konkrétně výpověď muže, se kterým Balhar popíjel v den vraždy alkohol. Od něj odešel kolem 16:45 s tím, že se vrací na poštu. Matka obžalovaného tvrdila, že v té době už byl s ní doma.

Soudkyně připustila, že obžalovaného neusvědčuje žádný přímý důkaz. Chybí svědek, který by jej v době vraždy na poště viděl, není vražedná zbraň. Soudkyně ale konstatovala, že existuje řada nepřímých důkazů, které na sebe navazují a tvoří logický řetězec.

Jedním z nich jsou pachové stopy Balhara nalezené za přepážkou pošty, tedy v místech, kam klienti normálně nemají přístup. Jedna z nich byla před trezorem, ze kterého zmizelo asi 200 tisíc korun, další byla i přímo na trezoru.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Tesco varuje před podvodnými SMS zprávami o výhře v soutěži. Firma žádnou neorganizuje

Společnost Tesco varuje před podvodníky, kteří rozesílají lidem SMS zprávy o tom, že si mají u ní vyzvednout výhru v soutěži. Firma informovala, že žádnou takovou soutěž neorganizuje a zákazníci nemají na uvedené zprávy reagovat.

"Tato podvodná aktivita poškozuje dobré jméno společnosti Tesco. Podniká proto všechny dostupné kroky, aby ochránila své zákazníky i své podnikání," uvedli zástupci firmy.

V případě pochybností mají podle nich zákazníci kontaktovat zákaznickou linku firmy 800 222 555 a ověřit si, jestli jde o její oficiální soutěž.

Další zprávy